سرمایه‌گذاری شرکتی ممکن است قیمت بیت کوین را به بیش از ۵۰۰ هزار دلار برساند

چهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۵
مطالعه 2 دقیقه
تحلیلگران می‌گویند درصورتی‌که شرکت‌ها مطابق انتظارات دارایی‌های خود را به بیت کوین تبدیل کنند، امکان دارد ارزش این رمزارز به بیش از ۵۰۰،۰۰۰ دلار برسد.
تبلیغات

براساس مقاله‌ی Cointelegraph، اگر خریداران شرکتی بیت کوین (Bitcoin) بخواهند ۱۰ درصد از ذخایر نقدی خود را به بزرگ‌ترین رمزارز دنیا تبدیل کنند، ممکن است ارزش بیت ‌کوین حداقل به ۵۳۵،۰۰۰ دلار برسد. شرکت سرمایه‌گذاری Ark Invest به‌تازگی گزارش جدیدی با عنوان «بیت کوین؛ آماده‌سازی برای مؤسسه‌ها» تهیه کرده است. در بخشی از این گزارش جامع، آمده است که اگر شرکت‌های حاضر در شاخص S&P 500 حتی ۱ درصد از دارایی‌هایش را به بیت کوین اختصاص دهند، قیمت این رمزارز ۴۰،۰۰۰ دلار افزایش پیدا می‌کند. 

نتایج مطالعه‌ی جدید Ark Invest در حالی منتشر می‌شود که خریدارانِ سازمانی همچنان به نگاه‌کردن به بیت کوین به‌عنوان جایگزینی بلندمدت برای پول نقد ادامه می‌دهند. به‌طور‌ مشخص معامله‌ای جلب توجه کرده که باعث شده است ۵۰۰ میلیون دلار از Coinbase خارج شود.

به‌گفته‌ی گزارش مؤسسه‌ی Ark Invest، افزایش ناگهانی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰ درمقایسه‌با سال ۲۰۱۷ کمتر از هجمه‌های تبلیغاتی ناشی می‌شود. در شرایط امروزی، هرچه زمان می‌گذرد، اعتماد به بیت کوین افزایش پیدا می‌کند و همین موضوع باعث شده است برخی از شرکت‌ها بیت کوین را به‌عنوان پول نقد در ترازنامه‌هایشان در نظر بگیرند. 

درباره‌ی آثار بلندمدت کمبودهای احتمالی بیت کوین برای شرکت‌ها Ark پیش‌بینی می‌کند که تخصیص منابع مالی شرکت‌ها به بیت کوین احتمالا قرار است بسیار بیشتر از ۱ درصد اشاره‌شده باشد. در بخشی از گزارش آمده است که برپایه‌ی میزان بازده‌ی روزانه‌ی دارایی‌های مختلف در ۱۰ سال گذشته، تحلیل‌ها نشان می‌دهند میزان تخصیص منابع شرکت‌ها به بیت کوین بین ۲٫۵۵ درصد (در حالت حداقلی) تا ۶٫۵۵ درصد (در حالت به‌حداکثررسیدن بازده) متغیر است. Ark درادامه اضافه می‌کند که براساس همین داده‌ها، تخصیص ۲٫۵ تا ۶٫۵ درصد از دارایی شرکت‌ها ممکن است روی افزایش قیمت بیت کوین به‌میزان ۲۰۰،۰۰۰ تا ۵۰۰،۰۰۰ دلار اثرگذار باشد.

در هفته‌های اخیر، با وجود افزایش درخورتوجه ارزش بیت کوین ‌قیمت آن برای مدت طولانی در مسیر صعودی قرار نگرفت و همین موضوع باعث شد سرمایه‌گذاران زیادی برای سرمایه‌گذاری در آن متقاعد نشوند. بااین‌حال، پیش‌بینی تحلیلگران نشان می‌دهد وضعیت موجود قرار است به‌زودی تغییری محسوس کند. به‌نوشته‌ی Cointelegraph‌، شرکت بزرگ Grayscale در حوزه‌ی مدیریت دارایی ممکن است در روزهای پیش رو جرقه‌ای برای زنده‌شدن مجدد بازار ارائه دهد. 

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات