مدیرعامل ویزا برنامه‌های این شرکت برای پشتیبانی از رمزارز را توضیح داد

مدیرعامل ویزا برنامه‌های این شرکت برای پشتیبانی از رمزارز را توضیح داد

مدیرعامل ویزا در جلسه‌ای با تحلیلگران گفت این شرکت به همه‌ی ارزهای حوزه‌ی رمزنگاری به‌طور یکسان نگاه نمی‌کند و آن‌ها را در دو دسته‌ی متفاوت جای می‌دهد. 

آلفرد کلی، مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره‌ی شرکت بزرگ ویزا (Visa) در حوزه‌ی پرداخت‌های مالی، به‌تازگی برنامه‌های این شرکت به‌منظور فراهم‌سازی امکان معامله ازطریق ارزهای رمزنگاری‌شده بر بستر شبکه‌ی ویزا را شرح داده است. آلفرد کلی می‌گوید هیچ دلیلی وجود ندارد که ویزا نخواهد میزبان رمزارزها شود؛ خصوصا با درنظرگرفتن این حقیقت که رمزارزها به‌سرعت در حال تبدیل به ابزاری به‌رسمیت ‌شناخته‌شده برای انجام معامله هستند.

کلی در جلسه‌ای توجیهی چند روز پیش با تحلیلگران اعلام کرد که به‌دلیل استفاده‌ی گسترده از سرویس‌های ویزا به‌صورت جهانی و رویکردهای این شرکت برای همکاری تجاری و البته برند مطمئن، ویزا (یکی از غول‌های حوزه‌ی فین‌تک) جایگاهی منحصربه‌فرد به‌منظور افزایش امنیت ارزهای رمزنگاری‌شده دارد. مدیرعامل ویزا درادامه اضافه کرد که او و اعضای تیمش قصد دارند ارزهای رمزنگاری‌شده را برای انجام پرداخت کاربردی‌تر و مناسب‌تر کنند. 

آلفرد کلی می‌گوید ویزا برای دستیابی به هدفِ تعیین‌شده قصد دارد بازار ارزهای رمزنگاری‌شده را به دو بخش رمزارزها (Cryptocurrencies) و ارزهای دیجیتالی (Digital Currencies) تقسیم کند. مدیرعامل ویزا در توصیف دارایی‌های حیطه‌ی رمزارز می‌گوید ویزا به این نوع دارایی‌ها به‌عنوان «طلای دیجیتالی» نگاه می‌کند. طبق گزارش خبرگزاری Bitcoin News و گفته‌های آلفرد کلی، طلاهای دیجیتالی در‌حال‌حاضر عمدتا به‌عنوان دارایی‌هایی خاص نگه‌داری می‌شوند و به‌عنوان فرمی از پرداخت به‌کار نمی‌روند. 

آلفرد کلی درادامه‌ برنامه‌هایی را تشریح کرد که ویزا برای طلاهای دیجیتالی در سر می‌پروراند. او ادامه داد: «استراتژی ما این است که با والت‌ها و صرافی‌ها کار کنیم تا کاربران بتوانند این نوع ارزها را ازطریق اطلاعات حساب ویزای خود بخرند یا آن‌ها را به ارزی تبدیل کنند که ازطریق ویزا امکان نقد‌کردن آن وجود داشته باشد.» کلی می‌گوید با این کار امکان خرید ارز فیات در تمامی ۷۰ میلیون سرویس معامله فراهم می‌شود که از ویزا پشتیبانی می‌کنند. مدیرعامل ویزا اعلام می‌کند این استراتژی شبیه به استراتژی این شرکت به‌منظور متصل‌کردن والت‌های حلقه‌بسته (Closed-Loop) نظیر Line Pay و Paytm به‌نظر می‌رسد.

مدیرعامل ویزا در توضیح دارایی‌های دسته‌ی دوم، یعنی ارزهای دیجیتالی، می‌گوید این نوع ارزها درحقیقت ارزهای دیجیتالی تحت‌حمایت فیات هستند که ارزهای دیجیتالی باثبات (Stablecoin) و ارزهای دیجیتالی بانک مرکزی را شامل می‌شوند.

به‌گفته‌ی او، این نوآوری‌های جدید در حوزه‌ی پرداخت قابلیت‌های لازم را دارند تا از آن‌ها همچون دیگر ارزهای فیات برای تجارت جهانی استفاده شود. در همین حین، آلفرد کلی نام برخی از ۳۵ سازمانی را اعلام کرد که تصمیم گرفته‌اند پشتیبانی از ویزا را اضافه کنند. این شرکت‌ها پلتفرم‌های برجسته‌ی ارزهای دیجیتالی و ارائه‌دهندگان والت نظیر Crypto.com و Blockfi و Fold و Bitpanda را دربر می‌گیرند. براساس گفته‌های مدیرعامل ویزا، همکاری تجاری این شرکت با والت‌ها باعث می‌شود کارت‌های اعتباری ویزا بسیار گسترده‌تر دردسترس قرار بگیرند.

طبق نوشته‌ی خبرگزاری CryptoPotato، ویزا از آغاز همکاری رسمی با First Boulevard نیز خبر داده است. First Boulevard نئوبانکی دیجیتالی است که روی ایجاد ثروت نسلی برای انجمن سیاه‌پوستان متمرکز است. هدف اصلی همکاری بین ویزا و انجمن سیاه‌پوستان راه‌اندازی اولیه‌ی API جدید ویزا در حوزه‌ی رمزارز است که به مشتریان این شرکت امکان می‌دهد دارایی‌های دیجیتالی نگه‌داری‌شده در پلتفرم Anchorage را بخرند یا به‌حضانت بگیرند یا آن‌ها را معامله کنند. Anchorage بانکی دیجیتالی به‌شمار می‌آید که مجوز رسمی فعالیت را از دولت ایالات متحده دریافت کرده است. گفته می‌شود آغاز به ‌کار آزمایشی این API تا پیش از پایان سال جاری میلادی اتفاق می‌افتد. مدیرعامل ویزا می‌گوید این شرکت قصد دارد به پلی میان ارزهای دیجیتالی و سرویس‌های معاملاتی جهانی تحت پشتیبانی خود تبدیل شود. 

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره‌ی این خبر چیست؟ 

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده