چراغ سبز مورگان استنلی به بیت کوین با خرید ۱۰ درصد از سهام میکرواستراتژی

چراغ سبز مورگان استنلی به بیت کوین با خرید ۱۰ درصد از سهام میکرواستراتژی

آخرین اخبار حاکی از آن است که مورگان استنلی ۱۰ درصد از سهام میکرواستراتژی را خریده است. سهام میکرواستراتژی که با خریدهای بزرگ‌های بیت‌کوین برسر زبان‌ها افتاده، تنها در یک ماه اخیر دو برابر شده است. 

درصورتی‌که اخبار دنیای رمزارزها را دنبال کرده باشید، در ماه‌های اخیر نام میکرواستراتژی را شنیده‌اید. میکرواستراتژی شرکت توسعه‌دهنده‌ی نرم‌افزارهای تحلیلی است که بیش از ۹۰ درصد از شرکت‌های موجود در فهرست فورچون ۵۰۰ از محصولاتش استفاده می‌کنند. بااین‌حال، تمام این دستاوردها باعث نشده میکرواستراتژی شناخته شده شود؛ بلکه خریدهای بزرگ بیت‌کوین بود که باعث شد بسیاری از افراد که اسم این شرکت را نشنیده بودند، با میکرواستراتژی آشنا شوند.

چند هفته پیش، توییت مدیرعامل میکرواستراتژی با مضمون توصیه به ایلان ماسک برای خرید بیت‌کوین خبرساز شد. نگاهی به افزایش ارزش سهام میکرواستراتژی نشان‌دهنده‌ی این است که سیاست‌های مایکل سیلور چندان نیز اشتباه نبوده است؛ چراکه ارزش سهام میکرواستراتژی در دسامبر از ۲۸۹ دلار به بیش از ۵۴۵ دلار رسیده است.

مقاله‌های مرتبط:

حال اخبار منتشرشده حاکی از آن است که مورگان استنلی با خرید ۷۹۲٫۶۲۷ هزار سهم میکرواستراتژی که ۱۰/۹ درصد از سهام شناور این شرکت را شامل می‌شود، جزو شرکای این شرکت است. اسناد منتشرشده گویای این موضوع است که خرید مذکور ۳۱ دسامبر سال جاری اتفاق افتاده است. 

براساس اطلاعات ارائه‌شده، میکرواستراتژی بیش از ۷۰٫۴۷۰ بیت‌کوین در اختیار دارد که ارزش آن بیش از ۲/۸ میلیارد دلار است. به‌نظر می‌رسد با رشد روزافزون ارزش بیت‌کوین، نظر شرکت‌های سرمایه‌گذاری نظیر مورگان استنلی به بیت‌کوین بیش‌ازپیش جلب می‌شود. 

منبع cointelegraph
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده