هدف شیائومی در سال ۲۰۲۱؛ تولید ۳۰۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند

هدف شیائومی در سال ۲۰۲۱؛ تولید ۳۰۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند

شیائومی با سرعت در حال پیمودن قله‌های موفقیت است و گزارش‌های منتشرشده، حکایت از جاه‌طلبی‌ این شرکت چینی برای ثبت رکوردهای جدید تولید گوشی هوشمند دارد.

شیائومی به دلیل پاندمی کرونا ویروس، تحریم‌های ایالات متحده علیه هواوی و تمرکز روی بازارهای جدید موفق شد سال ۲۰۲۰ را تاکنون به‌خوبی سپری کند. این شرکت در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۰ موفق شد اپل را پشت سر بگذارد و اکنون به رقیبی جدی برای هواوی تبدیل شده است؛ اپل جایگاه سوم بزرگ‌ترین تولیدکننده گوشی هوشمند در جهان را به خود اختصاص داده بود. Nikkei Asian Review گزارش داده است که شیائومی اهداف فوق‌العاده بلندپروازانه‌ای برای سال ۲۰۲۱ در نظر گرفته است. رسانه‌ها گزارش‌هایی در مورد تلاش این شرکت برای ثبت سفارش قطعات مورد نیاز ۲۴۰ میلیون گوشی هوشمند منتشر کرده‌اند.

کارشناسان بر این باورند که این تعداد از میزان تحویل سالیانه شیائومی عبور کرده و تقریبا معادل رکورد ۲۴۰٫۶ میلیون گوشی موبایل هواوی در سال ۲۰۱۹ است. اخباری هم مبنی بر هدف شیائومی برای تولید ۳۰۰ میلیون گوشی موبایل در سال ۲۰۲۱ و اعلام آن به برخی تأمین‌کنندگان قطعات به گوش می‌رسد. بر اساس گزارش Counterpoint، سامسونگ در سال ۲۰۱۹ موفق شد رکورد تولید و فروش ۲۹۸ میلیون گوشی هوشمند را ثبت کند.

یک منبع به Nikkei Asian Review اعلام کرده است که احتمالا هدف تولید ۳۰۰ میلیون گوشی موبایل تحقق پیدا نخواهد کرد و علت اصلی آن ناتوانی کوالکام و مدیاتک در تولید این حجم عظیم تراشه است. شیائومی هدف بسیار تهاجمی‌تری برای تأمین‌کنندگان در نظر گرفته و امیدوار است بتواند قبل از اقدامات لازم از سوی سایر رقیبان، به اهداف خود دست پیدا کند. در حقیقت شیائومی تصمیم دارد با این کار، قطعات بیشتری رزرو کند تا در صورت بروز اختلال در زنجیره تأمین با مشکل مواجه نشود.

به‌تازگی ادعاهایی هم در مورد عرضه تراشه‌های اگزینوس سامسونگ و استفاده شیائومی، اوپو و ویوو از آن‌ها در سال ۲۰۲۱ به گوش رسیده است. هنوز مشخص نیست کمک‌ احتمالی سامسونگ برای جبران کمبود کوالکام و مدیاتک تا چه اندازه می‌تواند کافی باشد. خیز برداشتن برای هدف تولید ۲۴۰ میلیون گوشی هوشمند، می‌تواند فاصله شیائومی و اپل را زیادتر کند؛ اما اگر در سال آینده کماکان هواوی تحت تحریم‌های ایالات متحده باشد، امکان دارد جایگاه خود را به شیائومی تقدیم کند؛ البته فروش آنر توسط هواوی می‌تواند شرایط را پیچیده‌تر کند.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده