عملکرد فراتر از انتظار گوگل در سه ماهه سوم ۲۰۲۰

عملکرد فراتر از انتظار گوگل در سه ماهه سوم ۲۰۲۰

جدیدترین گزارش مالی گوگل که به سه‌ماهه‌ی سوم ۲۰۲۰ مربوط است، از کسب درآمد ۴۶٫۲ میلیارد دلاری توسط آلفابت (شرکت مادر گوگل) حکایت می‌کند.

این روزها شرکت‌های مختلف مشغول انتشار گزارش مالی عملکرد خود در سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۲۰ هستند و نگاهی کلی به آمار نشان می‌دهد سهام‌داران روزهای خوبی تجربه می‌کنند. حال نوبت به آلفابت (شرکت مادر گوگل) رسیده است تا از عملکرد خود در سه‌ماهه‌ی سوم سال جاری میلادی بگوید.

آلفابت در جریان برگزاری جلسه‌ی توجیهی با سرمایه‌گذاران، به آن‌ها گفت درآمدش از تخمین اولیه فراتر رفته است. آلفابت در سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۰ عملکرد چندان درخشانی از خود برجای نگذاشت؛ اما در سه‌ماهه‌ی سوم درآمد بسیار خوبی کسب کرد. در بخشی از گزارش مالی آلفابت می‌خوانیم درآمد کل شرکت در بازه‌ی زمانی مورد بحث ۴۶٫۲ میلیارد دلار بوده است.

آلفابت بخش اعظم این درآمد را مدیون افزایش مبالغ خرج‌شده توسط تبلیغ‌کنندگان در موتور جست‌و‌جوی گوگل و یوتیوب و همچنین ادامه‌ی عملکرد قوی گوگل کلاد (Google Cloud) و گوگل پلی می‌داند. یکی دیگر از واحدهای تجاری پردرآمد گوگل، واحدی است که از چند زیرمجموعه تشکل شده و گوگل آن را «درآمدهای دیگر» خطاب می‌کند. این واحد تجاری توانسته است در سه‌ماهه‌ی سوم ۲۰۲۰ بالغ ‌بر ۵٫۴ میلیارد دلار درآمد کسب کند که بیشتر از چهار میلیارد دلارِ کسب‌شده در سه‌ماهه‌ی سوم ۲۰۱۹ است.

این واحد تجاری گوگل شامل گوشی‌های سری پیکسل نظیر پیکسل 4a (که مردادماه امسال معرفی شد)، محصولات خانواده‌ی نست (Nest) و همچنین درآمد غیر تبلیغاتی یوتیوب (نظیر خرید محتوای ویدئویی توسط کاربران) می‌شود. در این واحد تجاری سرویس‌های اشتراکی یوتیوب پریمیوم (YouTube Premium) و یوتیوب تی وی (YouTube TV) و دیگر پروژه‌های گوگل هم حضور دارند.

گوگل تصمیم گرفته است در گزارش‌های مالی بعدی خود درآمدهایی که از واحد گوگل کلاد کسب می‌کند، به‌صورت مفصل‌تر شرح دهد و این، خبر خوبی برای سرمایه‌گذاران است. بخش ابری، یکی از واحدهای تجاری گوگل با سرعت رشد زیاد است و هرچه زمان می‌گذرد، به بخش‌های بیشتری از بازار ورود می‌کند؛ به‌همین دلیل برای سرمایه‌گذاران از اهمیت خاصی برخوردار است.

سوندار پیچای، مدیرعامل گوگل، در جریان برگزاری جلسه‌ی توجیهی با سرمایه‌گذاران به حواشی اخیر در مورد شکایت وزارت دادگستری از شرکت تحت مدیریتش اشاره کرد. وزارت دادگستری می‌گوید گوگل در قبال موتور جست‌و‌جوی خود رفتار ضد رقابتی دارد و به‌همین دلیل باید جریمه شود. سوندار پیچای می‌گوید محصولات گوگل «مزیت‌هایی در خور توجه» دارند و گوگل قصد دارد با اعتماد به ‌نفس دفاعیات خود را به دادگاه ارائه دهد. پیچای می‌گوید او و اعضای تیمش قصد دارند همچنان به توسعه‌ی موتور جست‌و‌جویی که «مردم دوستش دارند و برایش ارزش قائلند» ادامه دهند.

شما کاربران زومیت چه دیدگاهی درباره‌ی گزارش مالی گوگل دارید؟

منبع androidcentral
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده