قیمت بیت کوین برای اولین‌بار در یک سال گذشته به ۱۱٫۶ هزار دلار رسید

شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰
مطالعه 3 دقیقه
ارزش بیت‌کوین به‌تازگی اولین‌بار در ۱۲ ماه گذشته، مرز ۱۱،۶۰۰ دلار را رد کرده است. معامله‌گران انتظار دارند ارزش این رمزارز تا ۱۵،۰۰۰ دلار هم افزایش پیدا کند.
تبلیغات

با ایجاد برخی تغییرات در رویکرد بازار، ارزش رمزارز بیت‌کوین (Bitcoin) برای نخستین‌بار در یک سال گذشته به ۱۱،۶۰۰ دلار رسید که اتفاقی بسیار مهم قلمداد می‌شود. آخرین نرخ بازار نشان می‌دهد ارزش بیت‌کوین به‌طور محسوسی افزایش پیدا کرده و سرمایه‌گذاران مدعی هستند در آینده به ۱۵،۰۰۰ دلار هم خواهد رسید. 

بیشتر بخوانید: واژه نامه جامع اصطلاحات ارزهای دیجیتال

نمودار قیمت بیت کوین و ارزهای دیچیتال

آخرین آمار ارزش بازار رمزارزها (منبع: Coin360)

طبق آمار رسمی، در اتفاقی ناگهانی ارزش بیت‌کوین در صرافی بیت‌مکس (BitMEX) به ۱۱،۷۶۳ دلار رسید و قیمت بیت‌کوین توانست شکاف معاملات آتی (فیوچرز) CME را پر کند و ارزشش به ۱۱،۶۳۰ دلار برسد. این اتفاق معمولا در اواخر هفته رخ نمی‌دهد؛ اما این‌بار ظاهرا اوضاع فرق می‌کند. 

در همین حین، کایل دیویس، هم‌بنیان‌گذار مؤسسه‌ی Three Arrows Capital، معتقد است تغییرات قیمتی بیت‌کوین در آخر هفته‌ی جاری هنوز آغاز نشده و موانع بسیار کمی پیش ‌روی بیت‌کوین برای نرسیدن از ارزش ۱۲،۰۰۰ دلار به ۱۵،۰۰۰ دلار وجود دارد. کایل دیویس می‌گوید: «نکته‌ی عجیب این است که اتفاقات آخر هفته هنوز آغاز نشده‌اند. چقدر مقاومت بین ارزش ۱۲،۰۰۰ تا ۱۵،۰۰۰ دلار وجود دارد؟»

نگاهی به نمودار هفتگی بیت‌کوین در سال‌های گذشته نشان می‌دهد معمولا در بین ارزش ۱۲،۰۰۰ تا ۱۵،۰۰۰ دلاری این رمزارز، پرایس اکشن (Price Action) وجود ندارد. آخرین‌باری که ارزش بیت‌کوین از ۱۱،۶۰۰ دلار رد شد، به اواسط سال ۲۰۱۹ برمی‌گردد؛ دقیقا در همان دورانی که این رمزارز پس از چند سال به ارزش ۱۴،۰۰۰ دلار دست پیدا کرد و سپس کاهش قیمتش را شاهد بودیم. 

چارت روزانه بیت کوین

چارت روزانه‌ی بیت‌کوین

ذکر این نکته نیز ضروری است که در سال ۲۰۱۷، ارزش بیت‌کوین دو هفته پس از رسیدن به ۱۱،۶۰۰ دلار، به بیشترین حد خود در تاریخ رسید. براساس گفته‌های مایک ون د پاپ، درصورت باقی‌ماندن ارزش بیت‌کوین در ۱۱،۴۰۰ دلار، ساختار بازار این رمزارز درخورتحسین خواهد بود. درصورتی‌که بیت‌کوین در ارزش بیش از ۱۱،۴۰۰ دلار به ثبات برسد، نشان می‌دهد وارد سطح پشتیبانی (Support Level) شده است. در همین حین طبق داده‌های اسکیو (Skew)، کمتر از ۲۰ میلیون دلار قرارداد فیوچرز بیت‌کوین در پی اتفاق امروز نقد شدند. هنگامی‌که تغییرات ارزش بیت‌کوین تا حد زیادی وابسته به بازار معاملات فیوچرز باشد، معمولا سطح نقدینگی به‌طور محسوسی افزایش می‌یابد. 

کم‌بودن نسبی سطح نقدینگی در بازار معاملات فیوچرز نشان می‌دهد احتمالا به نقطه‌ی مدنظر در بازار رسیده‌ایم و ازاین‌پس بازار معاملات آپشن (Options Trading) قصد دارد این روند را تسریع کند. اگر تب‌و‌تاب بازار فیوچرز بیت‌کوین کمتر از بازار آپشن باشد، وارد چرخه‌ی صعودی (Bull) باثبات‌تر و قوی‌تر خواهیم شد. برخی از تحلیلگران برجسته‌ی بازار مدعی شده‌اند چرخه‌ی صعودی بعدی بیت‌کوین در حال آغاز است. 

یکی از معامله‌گران ناشناس بیت‌کوین که با نام مستعار Rookie شناخته می‌شود، می‌گوید با نظارت روی بازه‌ی زمانی وسیع‌تر می‌توان متوجه شد که شمع ماهانه‌ی بیت‌کوین و اتریوم نشان می‌دهد در حال حرکت به‌سمت بازار صعودی هستیم. باید دید در آینده‌ی نزدیک بیت‌کوین می‌تواند از کانال ۱۱،۴۰۰ دلاری به‌عنوان سطح پشتیبانی دفاع کند یا خیر. عمده‌ی معامله‌گران دید مثبتی ‌به ماجرا دارند؛ زیرا عملکرد بیت‌کوین همچنان بهتر از رمزارزهای دیگر است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات