افزایش فروش اپل در چین به‌لطف عرضه آیفون SE 2020

افزایش فروش اپل در چین به‌لطف عرضه آیفون SE 2020

با عرضه‌ی آیفون SE، فروش آیفون در سه‌ماه‌ی دوم سال ۲۰۲۰ در چین افزایش چشم‌گیری داشته و به ۷/۴ میلیون دستگاه رسیده است.

با وجود اینکه فروش گوشی‌ آیفون در ابتدای سال میلادی جاری و آغاز همه‌گیری ویروس کرونا کاهش داشته است؛ اما براساس اطلاعات مؤسسه تحقیقاتی کانترپوینت پژوهش (Counterpoint Research)، در سه‌ماهه دوم سال جاری، کاهش فروش این محصولات جبران شده و فروش آیفون نسبت به سایر گوشی‌های هوشمند در چین رشد بیشتری داشته است.

باتوجه‌به محبوبیت آیفون ۱۱ و عرضه‌ی آیفون SE، از آوریل تا ژوئن فروش اپل به حدود ۷/۴ میلیون دستگاه رسید و این میزان فروش نسبت به همین مدت در سال گذشته ۳۲ درصد افزایش داشته است؛ درحالی‌که هواوی، رقیب این برند، با فروش ۳۶/۶ میلیون دستگاه از محصولاتش در چین، تنها ۱۴درصد افزایش فروش داشته است.

فروش محصولات آیفون نسبت به ماه فوریه تغییرات اساسی داشته است. در این ماه، محدودیت‌های بیشتری برای سفر و تجمع افراد وضع شد و فروش آیفون ۶۲ درصد کاهش داشت و کمتر از ۵۰۰هزار دستگاه از این محصولات فروخته شد.

درحالی‌که فروش آیفون در سه‌ماهه‌ی دوم امسال روند افزایشی داشته است؛ اما طبق بررسی‌های مؤسسه کانترپوینت، بسیاری از برندهای گوشی چینی در این مدت همچنان شاهد کاهش ۱۷ درصدی فروش خود بوده‌اند.

بدون‌شک، عرضه‌ی آیفون SE در افزایش فروش آیفون بی‌تأثیر نبوده؛ البته همچنان آیفون ۱۱ محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین مدل گوشی در بازار چین است. ناگفته نماند فروش این محصولات در جشنواره تخفیف آنلاین چین نیز افزایش داشته است.

انتظار می‌رود عرضه‌ی گوشی‌های آیفون ۱۲ در پاییز نیز با استقبال پرشوری همراه شود.

 

آیفون ۱۱ / آیفون ۱۱ پرو

برای مطالعه‌ی تمام مطالب مرتبط با گوشی‌های جدید اپل شامل مشخصات فنی، قیمت، تصاویر و ویدیوی نگاه نزدیک، به صفحه‌‌های آیفون 11 پرو، آیفون 11 پرو مکس و آیفون 11 مراجعه کنید.

منبع 9to5mac
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده