بلاک چین بیت کوین از مرز ۳۱۵ هزار تراکنش روزانه‌ عبور کرد

یک‌شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵
مطالعه 2 دقیقه
بیت‌کوین با افزایش تعداد معاملات و رشد بیش از ۵ درصدی قیمت در هفته‌ی گذشته، ساعاتی پیش از مرز ۱۰ هزار دلار عبور کرد؛ اما این تنها رکورد باارزش‌ترین رمز ارز جهان نیست.
تبلیغات

ارزش بیت‌کوین ساعاتی پیش از مرز ۱۰ هزار دلار عبور کرد؛ اما این تنها رکوردی نبود که در چند روز اخیر در شبکه‌ی بیت‌کوین رقم خورد؛ بلکه پنج‌شنبه‌ی گذشته شبکه‌ی بلاک چین بیت‌کوین پس از ۱۱ سال فعالیت، به رقم شگفت‌انگیز ۵۰۰ میلیون تراکنش دست یافت. تعداد تراکنش روزانه‌ی این شبکه نیز در حال رشد است و براساس آخرین آمار وب‌سایت Blockchain.com، تراکنش‌های تأییدشده‌ی این شبکه در ۱۶ بهمن به ۳۶۸/۶۰۴ و در فردای آن به ۳۱۵/۳۷۰ رسید. این تعداد تراکنش از شهریور ۱۳۹۸ بی‌سابقه بوده است؛ زیرا بیشترین مقدار آن نیز مصادف با اردیبهشت ۱۳۹۸ بود که رقم ۴۵۰ هزار تراکنش روزانه ثبت شد.

تراکنش بیتکوین

نمودار یک‌ساله‌ی تراکنش روزانه‌ی شبکه‌ی بیت‌کوین 

در‌حال‌حاضر، شاهد حرکت رو به رشد در بازار هستیم. با اینکه بیت‌کوین ساعاتی پیش از مرز ۱۰ هزار دلار عبور کرد، همچنان سیر صعودی بزرگ‌ترین ارز رمزنگاری‌شده را شاهد هستیم. با‌این‌حال، وضعیت آلت‌کوین و بیت‌کوین کش (BCH) چندان مناسب نیست. در هفته‌ی گذشته در شبکه‌ی این رمز ارز، تا پنج ساعت حتی یک بلاک نیز تأیید نشد. این امر نشان‌دهنده‌ی کاهش شدید فعالیت ماینینگ در شبکه‌ی این آلت‌کوین مشتق‌شده از بیت‌کوین است.

بیت‌کوین در بازار آتی (فیوچرز) نیز روزهای خوشی سپری می‌کند. صرافی BitMEX در قالب قراردادهای آتی خرید‌و‌فروش بیت‌کوین به رکورد ۱/۵ میلیارد دلار دست یافت. در این قراردادها با موعد سررسید بین اردیبهشت تا خرداد ۱۳۹۹، در چندین صرافی مختلف قیمت آتی بیت‌کوین بیش از ۱۰ هزار دلار در نظر گرفته شده است.

به‌عنوان آخرین خبر امیدوارکننده، اوایل امروز Cointelegraph در گزارشی اعلام کرد مبلغ کل دارایی‌های قفل‌شده در بازارهای هوشمند دفی (DeFi، مخفف دارایی غیرمتمرکز) به یک‌میلیارد دلار رسید.

در‌پایان، که فعالیت در بازارهای سهام و رمزارز بسیار مخاطره آمیز بوده و تصمیم‌گیری‌های هیجانی براساس اخبار و شایعات ریسک زیادی دارد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات