آمریکا تحریم هواوی را گسترش می‌دهد

آمریکا تحریم هواوی را گسترش می‌دهد

دولت آمریکا تصمیم گرفته در سال جاری میلادی، تحریم شرکت چینی هواوی را گسترش دهد.

ویلبار راس، وزیر بازرگانی آمریکا، در گفت‌وگو با بلومبرگ اعلام کرد آمریکا در حال کار روی قوانین جدیدی است که با استفاده از آن‌ها، هواوی را از مصرف فناوری‌های آمریکایی بیشتری محروم کند.

هواوی

در‌حال‌حاضر، ۳۵ درصد یا کمتر از شرکت‌هایی که در آمریکا فعالیت می‌کنند، اجازه‌ی صادرکردن محصولات و خدمات خود به هواوی را دارند. براساس گزارش بلومبرگ، دولت آمریکا می‌خواهد این عدد را به کمتر ۱۰ درصد برساند. آمریکا می‌خواهد با اضافه‌کردن چندین شرکت جدید آمریکایی به فهرست شرکت‌هایی که اجازه ندارند با هواوی مراودات تجاری داشته باشند، این کار را انجام دهد.

براساس این گزارش، دولت آمریکا در حال کار برای روی مجموعه‌ای از قوانین است که به‌کمک آن‌ها محصولاتی را کنترل کند که در داخل یا خارج آمریکا شرکت‌های آمریکایی برای هواوی تولید می‌کنند. با کمک این مجموعه قوانین، دامنه‌ی تحریم‌های آمریکا علیه هواوی گسترده‌تر می‌شود.

شرکت‌های فعال در حوزه‌ی تولیدات نیمه‌هادی می‌گویند تحریم کامل محصولاتی که برای هواوی تولید می‌کنند، باتوجه‌به اینکه این شرکت به‌احتمال زیاد منابع غیرآمریکایی برای این محصولات پیدا خواهد کرد، به‌راحتی می‌تواند بی‌اثر شود.

نگرانی دیگر طرف‌های آمریکایی احتمال بسته‌شدن بازار بزرگ چین برای همه‌ی محصولات آمریکایی است. بازار چین بزرگ‌ترین بازار مصرف دنیا به‌شمار می‌رود و در‌حال‌حاضر، اپل و دیگر شرکت‌های بزرگ دیگر آمریکایی حضوری فعال در این بازار دارند.

دولت آمریکا تاریخی برای اجرای قوانین تحریمی جدید علیه هواوی اعلام نکرده؛ اما گزارش‌ها می‌گویند این تاریخ چندان دور نخواهد بود.

 

منبع gsmarena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده