پیش‌بینی افت ۱۵ درصدی سود عملیاتی ال جی در فصل دوم ۲۰۱۹

پیش‌بینی افت ۱۵ درصدی سود عملیاتی ال جی در فصل دوم ۲۰۱۹

ال‌جی پیش‌بینی کرده سود عملیاتی این شرکت در فصل دوم ۲۰۱۹ به‌دلیل کاهش فروش تلویزیون‌های OLED و زیان‌دهی در بخش گوشی‌های هوشمند، با افت ۱۵ درصدی رو‌به‌رو شود. 

اواخر ماه جاری، ال‌جی گزارش عملکرد مالی سه‌ماهه‌ی دوم ۲۰۱۹ را منتشر می‌کند. با توجه به اینکه ال‌جی در فصلی که گذشت، کسب‌وکار پررونقی در بخش گوشی‌های هوشمند و تلویزیون‌ OLED تجربه نکرده است، تحلیلگران برآورد می‌کنند سود عملیاتی این شرکت در سه‌ماهه‌ی دوم سال جاری با افت ۲۰۰ میلیون وونی (۱۶۹ میلیون دلاری) رو‌به‌رو شود.

ال‌جی الکترونیکس انتظار دارد سود عملیاتی شرکت در سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۹ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، کاهش ۱۵.۴ درصدی را رقم بزند. این شرکت کره‌‌ای اعلام کرد انتظار دارد درآمد ۱۵.۶ تریلیون وونی (‌۱۳ میلیارد دلاری)‌ و سود عملیاتی ۶۵۲.۲ میلیارد وونی (۵۵۰ میلیون دلاری) به‌ترتیب با افزایش ۴.۱ درصدی و کاهش ۱۵.۴ درصدی رو‌به‌رو شود. کاهش فروش تلویزیون‌های OLED و کاهش پیوسته‌ی فروش گوشی‌های هوشمند، باعث افت سود عملیاتی ال‌جی در این بازه‌ی زمانی شده است.

ال جی

کیم دونگ وون، تحلیلگر KB Securities معتقد است احتمالا کسب‌و‌کار لوازم خانگی ال‌جی سود بیشتری برای این شرکت رقم خواهد زد؛ اما با توجه به حضور سامسونگ در بازار تلویزیون‌های OLED و افزایش عرضه‌ی تلویزیو‌ن‌های OLED این شرکت، تأثیر مستقیمی بر سوددهی ال‌جی در کسب‌وکار تلویزیون‌های هوشمند گذاشته است.

کیم دونگ وون درباره‌ی کسب‌وکار گوشی‌های هوشمند ال‌جی نیز معتقد است با توجه به هزینه‌های گران بازاریابی برای گوشی‌های هوشمند جدید این شرکت، انتظار می‌رود ال‌جی کاهش سود عملیاتی بیشتری تجربه کند. پارک ون جی، تحلیلگر Mirae Asset Daewoo معتقد است با توجه به محبوبیت تلویزیون‌های OLED سامسونگ، وقت آن رسیده که الجی تصمیمی استراتژیک برای کسب‌وکار تلویزیون‌های OLED خود بگیرد. در‌حال‌حاضر، فروش تلویزیون‌های ال‌جی کمتر از حد انتظار است.

پارک وون جی برآورد می‌کند کسب‌وکار گوشی‌های هوشمند ال‌جی با افت سود عملیاتی حدودا ۲۰۰ میلیون وونی رو‌به‌رو شود. وی در بررسی‌هایش اعلام کرد اعداد و ارقام از افت فروش شدید گوشی‌های هوشمند ال‌جی در بازار حکایت می‌کند و همین مسئله تأثیر زیادی بر شرکت ال‌جی خواهد گذاشت. 

سال گذشته، ال‌جی در بخش کسب‌وکار گوشی‌های هوشمند، با ضرردهی ۷۹۰ میلیارد وون رو‌به‌رو بود و نمودار فروش بخش گوشی‌های هوشمند این شرکت برای چندمین سال متوالی در وضعیت قرمز قرار دارد. نسخه‌ی 5G گوشی هوشمند وی 50 تینکیو 5G ال‌جی، ماه مه در کره‌‌جنوبی به بازار عرضه شد. با توجه به قابلیت اتصال به شبکه‌ی 5G، این گوشی ابتدا با استقبال کاربران مواجه شد؛ اما با عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند دیگری با قابلیت پشتیبانی از شبکه‌ی نسل پنجم، کاربران به‌ دستگاه‌های سایر برندها تمایل بیشتری نشان دادند. انتظار می‌رود ال‌جی پایان ماه جاری میلادی گزارش مالی خود را به‌صورت کامل منتشر کند.

منبع zdnet
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده