درآمد ۱۱.۵ میلیارد دلاری سرویس‌های اپل با وجود کاهش ۵ درصدی درآمد کل در زمستان ۲۰۱۹

چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۰
مطالعه 2 دقیقه
گزارش مالی اپل برای فصل زمستان ۲۰۱۹ نشان از کاهش ۵ درصدی و رسیدن به درآمد ۵۸ میلیارد دلاری برای این شرکت دارد.
تبلیغات

اپل ساعاتی پیش گزارش مالی مربوط‌به سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۹ را منتشر کرد. براساس این گزارش، کوپرتینویی‌ها درآمد ۵۸ میلیارد دلاری را کسب کرده‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۵ درصد کاهش داشته است. البته باید به این نکته اشاره کرد که بخش سرویس‌های اپل طی سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۹ درآمدی ۱۱.۵ میلیارد دلاری را برای این شرکت به ارمغان آورده است. البته درآمد کسب‌شده توسط کوپرتینویی‌ها تاحدودی بالاتر از پیش‌بینی کارشناسانی است که به‌صورت میانگین کسب درآمد ۵۷.۴ میلیارد دلاری را توسط این شرکت پیش‌بینی کرده بودند.

سود کسب‌شده توسط اپل نیز بیش از ۱۱.۶ میلیارد دلار گزارش شده که در مقایسه با سود ۱۳.۸ میلیارد دلاری کسب‌شده طی سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۸ کاهش یافته است. اپل در حالی به این سود دست یافته که حاشیه‌ی سود این شرکت به ۳۷.۶ درصد کاهش پیدا کرده است. ۶۱ درصد از درآمد اپل حاصل فروش محصول و خدمات اپل در بازار بین‌المللی است.

اپل موفق شده تا طی زمستان ۲۰۱۹ به ترتیب ۳۱.۰۵ میلیارد دلار آیفون، ۵.۵ میلیارد دلار مک و ۴.۸۷ میلیارد دلار آیپد به فروش برساند. همچنین درآمد حاصل از فروش پوشیدنی‌ها و لوازم جانبی اپل نیز بیش از ۵.۱۳ میلیارد دلار گزارش شده است. دو محصول اپل که شامل آیفون و مک‌های این شرکت می‌شود، در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شاهد کاهش درآمد بوده‌اند، حال آنکه اپل تلاش بازاریابی گسترده‌ای برای افزایش فروش انجام داده است. در مقایل آیپد‌ و پوشیدنی‌های این شرکت از نظر درآمدزایی شاهد رشد بوده‌اند. اپل از فصل گذشته انتشار میزان فروش گجت‌های خود به‌صورت تفکیک‌شده را متوقف کرده است.

اپل در حالی موفق شده درآمد ۵۸ میلیارد دلاری کسب کند که این شرکت طی سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۸ درآمدی ۶۱.۱ میلیارد دلاری کسب کرده بود. این برای دومین فصل متوالی است که اپل شاهد کاهش درآمد بوده است.

اپل هم‌زمان با انتشار گزارش مالی مربوط‌به پاییز ۲۰۱۸ که نشان از درآمد ۸۴.۳ میلیارد دلاری این شرکت داشت، خبر از کاهش درآمد در زمستان داد. از جمله‌ی دلایل اصلی برای کاهش درآمدزایی اپل را باید در کاهش فروش آیفون‌های این شرکت جست‌وجو کرد که در کشور‌هایی نظیر چین بسیار چشمگیر بوده است.

اپل پیش‌بینی خود برای سه‌ماهه‌ی جاری را نیز ارائه کرده که براساس آن، شرکت کوپرتینوئی در پی کسب درآمدی ۵۲.۵ تا ۵۴.۵ میلیارد دلاری با حاشیه‌ی سود ۳۷ تا ۲۸ درصدی است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات