بانک سوئیسی Julius Baer دسترسی مشتریان خود به رمرارزها را فراهم می‌کند

بانک سوئیسی Julius Baer دسترسی مشتریان خود به رمرارزها را فراهم می‌کند

بانک سوئیسی Julius Baer و شرکت SEBA با همکاری یکدیگر پلتفرمی ایجاد کرده‌اند که ازطریق آن، امکان دسترسی به رمزارزها برای مشتریان این بانک فراهم می‌شود.

جولیوس بائر (Julius Baer)، یکی از بانک‌های خصوصی بزرگ سوئیس، اخیرا به‌طور رسمی اعلام کرده برای مشتریان خود دسترسی به رمزارزها را فراهم می‌کند. در اعلامیه‌ی منتشرشده در ۲۶فوریه‌ی۲۰۱۹ چنین آمده است:

جولیوس بائر مفتخر است با همکاری SEBA Crypto AG امکان دسترسی به طیف وسیعی از دارایی‌های دیجیتال را برای مشتریانش فراهم کند.

جولیوس بائر به‌شکلی استراتژیک با بانک سوئیسی SEBA Crypto AG، فعال درزمینه‌ی رمز‌ارزها، همکاری کرده است. این بانک فقط در سپتامبر۲۰۱۸، توانست حدود ۱۰۳ میلیون دلار درآمد کسب کند.

توافق‌های مهم برای نمایش کرپیتو

در ماه‌های اخیر، برخی از مؤسسات مالی بزرگ‌ جهان، ازجمله Nasdaq و Fidelity و ICE، اقداماتی درزمینه‌ی تقویت زیرساخت‌های خود به‌منظور پشتیبانی از رمزارزها انجام داده‌اند. در همین زمینه، جولیوس بائر را باید چهارمین نهاد خصوصی مالی دانست که پس از مؤسسات مذکور، وارد این صنعت می‌شود. ورود این بانک ممکن است تأثیر مهمی درزمینه‌ی افزایش آگاهی عموم و رشد صنعت رمزارزها بگذارد.

این بانک اعلام کرده از پلتفرم ابتکاری SEBA برای ارائه‌ی خدمات به مشتریانش درزمینه‌ی دسترسی به رمزارزها استفاده خواهد کرد. هدف از ایجاد پلتفرم مذکور نیز مطابق اعلام شرکت افزایش تقاضا برای دارایی‌های دیجیتال است.

مشارکت‌های لازم برای ایجاد و راه‌اندازی پلتفرم به‌پایان رسیده و برای اجرایی‌شدن فقط مجوز اداره‌ی نظارت بر بازار مالی سوئیس باقی مانده که انتظار می‌رود در کوتاه‌مدت این مجوز نیز صادر شود.

پیتر گرلاچ (Peter Gerlach)، مدیر بازاریابی و عضو هیئت‌مدیره‌ی جولیوس بائر، گفته است:

باور داریم دارایی‌های دیجیتال به‌عنوان یکی از کلاس‌های دارایی قانونی خواهد شد و در سبد سرمایه‌گذاری مشتریان به‌طور مشروع قرار خواهد گرفت. سرمایه‌گذاری در SEBA موجب افزایش قدرت مجموعه‌ی ما خواهد شد و ما را به یکی از پیش‌گامان نوآوری درزمینه‌ی دارایی‌های دیجیتال تبدیل می‌کند.

گوایدو بایلر (Guido Buehler)، مدیرعامل SEBA، نیز سرمایه‌گذاری جولیوس بائر در شرکت SEBA را به‌طور رسمی تأیید کرده و گفته است این همکاری موجب پیشرفت این دو شرکت خواهد شد.

بایلر می‌گوید:

افتخار می‌کنیم یکی از بانک‌های معتبر و بزرگ‌ سوئیس برای سرمایه‌گذاری ما را انتخاب کرده است. SEBA در آینده‌ای نزدیک، به محیطی امن و آسان برای دسترسی به کریپتو تبدیل خواهد شد. همکاری میان SEBA و جولیوس بائر بی‌شک ارزش‌ زیادی برای دو طرف، به‌ویژه مشتریان این دو مجموعه، ایجاد خواهد کرد.

در سپتامبر، SEBA راه‌اندازی شد و توانست در مدت کوتاهی نظر بسیاری از سرمایه‌گذاران، ازجمله جولیوس بائر را به‌خود جلب کند. پیش‌بینی می‌شود توافق این شرکت با بانک سوئیسی موجب سرمایه‌گذاری شرکت‌های بیشتری با این مجموعه خواهد شد.

آندراس آمشواند (Andreas Amschwand)، رئیس SEBA می‌گوید:

در سوئیس، جلسات متعددی با مقام‌ها برای تدوین محیطی نظارتی با هدف توسعه‌ی بلاک‌چین و رشد پایدار رمرارزها برگزار کرده‌ایم.

تأثیر برای کریپتو

سوئیس درکنار ژاپن، ایالات متحده‌ی آمریکا، کره‌جنوبی، مالت و سنگاپور یکی از کشورهای پیشرو در توسعه‌ی بلاک‌چین و پذیرش رمرارزها بوده است.

ورود مؤسسات مالی بزرگ جهان به صنعت رمرزارزها موجب افزایش اعتماد و سرمایه‌گذاری در این بازار خواهد شد

ادغام سرویس‌های مرتبط با رمزارزها موجب افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران به این بخش خواهد شد. همچنین، تعداد بیشتری از افراد آن را به‌عنوان یکی از کلاس‌های دارایی به‌رسمیت خواهند شناخت.

ماتی گرینسپن (Mati Greenspan)، تحلیلگر بازار eToro، در گفت‌وگو با CCN اعلام کرده مشارکت رسمی در بازار رمزارزها تأثیر درخورتوجهی بر رشد این بازار در سال ۲۰۱۹ خواهد گذاشت. این تحلیلگر خاطرنشان می‌کند ورود مؤسسات مالی رسمی به صنعت کریپتو در زمانی صورت می‌گیرد که در ۱۵ ماه اخیر، بازار خرسی در این بخش را شاهد بوده‌ایم و قیمت رمزارزها به کمترین میزان خود رسیده است. گریسپان می‌گوید:

در چند هفته‌ی گذشته، افزایش چشمگیر مشارکت‌های مؤسسات رسمی در صنعت رمرارزها را تجربه کرده‌ایم. به‌نظر می‌رسد حضور این بازیگران مهم در‌حال پایان‌دادن به «بازار خرسی» است و باید کم‌کم خود را آماده‌ی «بازار گاوی» کنیم.

مایک نووگراتس (Mike Novogratz)، سرمایه‌گذار میلیادر، چندی پیش گفته بود سرمایه‌گذاران رسمی می‌توانند FOMO در بازار رمزارزها را به انگیزه‌ای بالفعلی برای حضور در این بازار تبدیل کنند. FOMO ترس ازدست‌دادن چیزی است که نداریم. بااین‌حال، هنوز به‌طور قطعی مشخص نیست بانک‌ها در سال ۲۰۱۹ تصمیم خواهند گرفت در این صنعت حضور یابند یا خیر.

منبع CCN

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید