آیا فیسبوک به اطلاعات حساب بانکی کاربران دسترسی پیدا خواهد کرد

سه‌شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
براساس گزارش‌ جدید وال‌استریت‌ژورنال، فیسبوک درصدد تعامل با بانک‌های بزرگ ایالات‌متحده برای دسترسی به اطلاعات حساب بانکی کاربران بوده است.

فیسبوک برای مدت طولانی، سخت در تلاش است تا به‌طریقی از برنامه‌ی مسنجر فیسبوک، برای انجام برخی فعالیت‌های مالی و تجاری استفاده کند. براساس گزارش جدید وال‌استریت‌ژورنال، فیسبوک به‌منظور محق ساختن این هدف درصدد تعامل و همکاری با بانک‌های بزرگ امریکا برآمده است تا آنها را متقاعد کند سرویس‌هایی را در اختیار کاربران مسنجر قرار دهند.

فیسبوک با برخی بانک‌های بزرگ آمریکایی از جمله Citigroup، Wells Fargo، JP Morgan Chase و بانک آمریکا وارد مذاکره شد. به‌گزارش وال‌استریت‌ژورنال، بی‌شک این همکاری دوسویه‌ خواهد بود و در نهایت منجر به دسترسی فیسبوک به اطلاعات دقیق مالی مشتریان، از جمله وضعیت مبادلات مالی از طریق کارت بانکی و یا مانده‌ی حساب آنها خواهد شد.

در این پیشنهاد همکاری، هر زمان فعالیتی مشکوکی در حساب بانکی کاربر دیده ‌شود، Messenger به کاربر هشدار می‌دهد تا از طریق این پلت‌فرم وضعیت حساب و مانده‌ی موجودی خود را چک کند. در نهایت اطلاعات حساب کاربری و موجودی کاربر در دسترس فیسبوک قرار می‌گیرد. در صورت همکاری نزدیک‌تر فیسبوک با بانک‌های بزرگ امریکا، این امکان در اختیار فیسبوک قرار می‌گیرد تا کاربران را به‌سمت خرید محصولات نیز هدایت کند. البته در گزارش وال‌استریت ژورنال ذکر شده است که فیسبوک، به همین اطلاعات حساب بانکی بسنده نکرده و  اطلاعات و داده‌های بیشتر و اضافی از کاربران درخواست می‌کند. برای مثال از کاربران می‌پرسد که پولشان را در خارج از شبکه‌های اجتماعی، در کجا و برای چه موردی هزینه می‌کنند.

در حالیکه بانک‌ها از خلاقیت و نوآوری استقبال می‌کنند، و تمایل دارند مشتریان‌شان از طریق گوشی‌های همراه معاملات بانکی را به‌انجام برسانند، ولی نسبت به عملکرد فیسبوک و حفظ اطلاعات حساس مشتریان خود نیز دقت لازم را به‌عمل می‌آورند. بانک‌های بزرگ، تمایل ندارند اطلاعات مشتریانشان بی‌دلیل در اختیار فیسبوک قرار گیرد. هرچند تعجبی ندارد اگر فیسبوک به این اطلاعات علاقمند باشد. فیسبوک همواره درصدد جمع‌آوری اطلاعات کاربران، اعم از روابط شخصی، روحیه‌ی آنها، علاقه‌مندی‌ها و میزان دارایی بوده و هنوز هم چنین رویکردی را دنبال می‌کند. درنتیجه اگر فیسبوک بخواهد اطلاعاتی در مورد حساب‌های بانکی کاربران داشته باشد، تعجب‌برانگیز نیست. اما از آنجایی که بانک‌های بزرگ امریکا زیر بار این قضیه نرفته‌اند، نشان می‌دهد Facebook برای دسترسی به این اطلاعات محدودیت‌هایی دارد و دسترسی به برخی اطلاعات خیلی هم ساده نیست.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود