افزایش ۶۱ درصدی سود خالص تنسنت به لطف بازی‌های موبایل

افزایش ۶۱ درصدی سود خالص تنسنت به لطف بازی‌های موبایل

تنسنت، باارزش‌ترین شرکت آسیا، گزارش مالی زمستان ۲۰۱۸ را منتشر کرده که به موجب آن، شاهد رشد ۶۱ درصدی سود خالص خود به لطف بازی‌های موبایل بوده است.

تنسنت به‌عنوان با ارزش‌ترین شرکت آسیا، گزارش مالی سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۸ غ را منتشر کرده است. همانطور که می‌دانید ارزش بازار تنسنت سال گذشته از مرز ۵۰۰ میلیارد دلار عبور کرد و از این‌رو این شرکت چینی لقب باارزش‌ترین شرکت قاره‌ی کهن را یدک می‌کشد. تنسنت موفق شد تدر زمستان ۲۰۱۸ عملکردی فراتر از پیش‌بینی کارشناسان وال‌استریت داشته باشد.

بر اساس گزارش مالی تنسنت، سود خالص این شرکت از مرز ۳.۷ میلیارد دلار عبور کرده است. شرکت چینی موفق شده درآمدی ۱۱.۵ میلیارد دلاری به ثبت برساند. سود خالص تنسنت در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایشی ۶۱ درصدی بوده، حال آنکه درآمد شرکت چینی افزایشی ۴۸ درصدی به خود دیده است.

تنسنت که تا پیش از این بخش بزرگی از درآمد خود را با فروش بازی‌ پی‌سی کسب می‌کرد، اکنون در دنیای بازی‌های موبایل عملکرد بسیار درخشانی دارد و بخش بزرگی از رشد درآمد و سوددهی خود را وامدار عملکرد خوب در حوزه‌ی بازی‌های موبایل است. تا سال ۲۰۱۷ تنسنت بخش اعظمی از درآمد خود را از طریق فروش بازی‌ پی‌سی کسب می‌کرد؛ حال آنکه این شرکت موفق شده است درآمد خود را از بازی‌ موبایل افزایش دهد. در حال حاضر شاهد افزایش فاصله‌ی درآمد بازی‌های موبایل این شرکت با بازی‌های پی‌سی هستیم.

در حال حاضر تنسنت دو بازی بزرگ موبایل در اختیار دارد و در بازار جهانی منتشر کرده است. این دو بازی مهم، Player Unnknown Battlegrounds و Fortnite هستند. از جمله‌‌‌ی بازی‌های پرطرفدار تنسنت باید به Honour of Kings اشاره کرد که علاوه بر کشور چین، در سراسر جهان نیز طرفداران بی‌شماری دارد و این موضوع برگرفته از سیاست‌های تنسنت برای جذب هر چه بیشتر کاربران به سمت این بازی است.آمار تنسنت نشان از این دارد که بازی‌های موبایل نزدیک به ۳.۴ میلیارد دلار در طول زمستان ۲۰۱۸ عاید تنسنت کرده‌اند که ۶۸ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است. در مقابل، فروش بازی‌های پی‌سی با درآمد ۲.۲ میلیارد دلاری، رشدی نداشته و در طول ۱۲ ماه اخیر ثابت بوده‌ است.

تنسنت به این نکته اشاره کرده که تعداد کاربران سرویس ویچت طی زمستان ۲۰۱۸ برای اولین بار از مرز یک میلیارد نفر عبور کرده است.

منبع techcrunch
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده