جف بزوس با ثروت ۹۹ میلیارد دلاری سال ۲۰۱۷ را به پایان رساند

جف بزوس با ثروت ۹۹ میلیارد دلاری سال ۲۰۱۷ را به پایان رساند

جف بزوس، بنیان‌گذار آمازون، با وجود سیاست‌های ضد آمازونی دونالد ترامپ، سال ۲۰۱۷ را با داشتن ثروتی ۹۹ میلیارد دلاری به پایان برد که از این‌رو لقب ثروتمندترین انسان روی کره‌ی زمین را یدک می‌کشد.

جف بزوس، مدیرعامل و بنیان‌گذار موفق آمازون، سال ۲۰۱۷ را به‌عنوان ثروتمندترین انسان روی کره‌ی زمین به پایان برد. بر اساس برآوردهای انجام‌شده، بزوس ثروتی ۹۹ میلیارد دلاری در اختیار دارد. بزوس در حالی‌ این عنوان را به خود اختصاص داده است که دونالدترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده‌ی آمریکا، به‌عنوان یکی از منتقدان آمازون عمل می‌کند و سیاست‌هایی به ضرر آمازون به اجرا گذاشته است. ثروت جف بزوس در مقایسه با پایان سال ۲۰۱۶ شاهد افزایشی ۳۳ میلیارد دلاری بوده است.

با توجه به اینکه ثروت جف بزوس وابسته به ارزش سهام آمازون است، با تغییرات قیمت سهام بالا و پایین خواهد رفت؛ حال‌آنکه در حال حاضر جف بزوس با ثروت ۹۹ میلیارد دلاری بالاتر از بیل گیتس با ثروت ۹۱.۸ میلیارد دلاری و وارن بافت با ثروت ۸۵.۳ میلیارد دلاری قرار دارد.

جف بزوس در ماه جولای موفق شد با عبور از بیل گیتس خود را به‌عنوان ثروتمندترین فرد روی کره‌ی زمین مطرح کند. رشد روزافزون آمازون و افزایش ارزش سهام این کمپانی را باید یکی از عوامل اصلی در افزایش ثروت بزوس خواند و از سویی دیگر، بیل گیتس بخشی از ثروت خود را در امور خیریه سرمایه‌گذاری می‌کند. برای مثال وی در سال‌های گذشته نزدیک به ۳۵ میلیارد دلار در امور خیریه سرمایه‌گذاری کرده است.

جف بزوس چند هفته پیش و در جریان جمعه‌ی سیاه موفق شد به رکورد ثروت ۱۰۰ میلیارد دلاری برسد؛ اما بیل گیتس داشتن ثروت ۱۰۰ میلیارد دلاری را در سال ۱۹۹۹ و هم‌زمان با قیمت بالای سهام مایکروسافت در دوران حباب دات‌کام تجربه کرده بود.

دونالد ترامپ جمعه‌ی هفته پیش با انتقاد از قیمت‌های پایین اداره‌ی پست آمریکا که در حال ضرردهی است، سرویس‌دهی ارزان این اداره را به نفع آمازون و شرکت‌هایی نظیر آن خواند که نتیجه‌ی آن ثروت‌اندوزی جف بزوس است. هرچند افزایش قیمت سرویس‌دهی پست آمریکا در پی دستور ترامپ منجر به کاهش ۱.۴ درصدی ارزش سهام آمازون شد؛ اما باید به این نکته توجه کرد که ارزش هر سهم آمازون طی یک سال اخیر بیش از ۵۸ درصد افزایش پیدا کرده است.

آمازون در پی آن است تا با راه انداختن سرویس حمل‌ونقل خود که شامل خرید هواپیماهای باربری، انواع کامیون‌ها و راه‌اندازی شبکه‌ی پهپادها برای ارسال کالا است، هزینه‌ها را کاهش و کیفیت خدمت‌رسانی را بیش‌ازپیش افزایش دهد. این کمپانی همچنین از نظر فروش سخت‌افزار و ایجاد سرویس‌های استریم نظیر استریم ویدیو نیز پیشرفت‌های خوبی کرده است. باید دید که سال ۲۰۱۸ برای آمازون چه تغییراتی به همراه خواهد داشت؟

منبع zdnet

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید