بیت‌ کوین در بین ۳۰ واحد پول بزرگ جهان قرار گرفت

سه‌شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
بر اساس گزارش یکی از سرمایه‌گذاران برجسته‌ی بیت‌کوین، اکنون این ارز مجازی در بین ۳۰ واحد پول بزرگ دنیا قرار دارد.
تبلیغات

تریس مایر، بنیان‌گذار کراکن، آرموری و بیت‌پی، اعلام کرده که اکنون ارزش بیت‌کوین، از دلار سنگاپور و درهم امارت متحده عربی نیز فراتر رفته و به ارزش مسترکارت نزدیک شده است.

از ژانویه ۲۰۱۷، ارزش بازار بیت‌کوین از ۱۵ میلیارد دلار به ۱۵۶ میلیارد دلار افزایش یافته است؛ این اتفاق بدون دخالت و مشارکت سرمایه‌گذاران نهادی، بانک‌های سرمایه‌گذاری و صندوق‌های تسهیلی در مقیاس بزرگ، رخ داده است.

برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین‌بیس تخمین می‌زند که در ماه‌های آتی نزدیک به ۱۰ میلیارد دلار پول سازمانی در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری می‌شود؛ همین موضوع ارزش کلی این پول را با افزایشی صد میلیون دلاری روبه‌رو خواهد کرد.

با این حال، با وجود حضور تنها تعدادی از عمده ارائه‌کنندگان خدمات مالی و مؤسسات فعال در ارائه خدمات و مشارکت در تجارت بیت‌کوین، ارزش کلی بازار بیت‌کوین از ارزیابی برخی از شرکت‌های مالی مانند گلدمن ساچس پیشی گرفته است. تحلیل‌گران انتظار دارند که در آینده بیت‌کوین دومین شبکه گسترده‌ی کارت اعتباری، یعنی مسترکارت را که اکنون ارزش کلی بازارش به ۱۷۱ میلیارد دلار می‌رسد، پشت سر بگذارد.

مایر تأکید می‌کند که هر شاخص‌ بیت‌کوین در مقیاس کوتاه‌مدت تا بلندمدت، به سمت یک حرکت قوی گام برمی‌دارد.

برخی تحلیل‌گرانِ بخش ارزهای رمز‌نگاری شده، اغلب از سلطه‌ی بیت‌کوین و افزایش نرخ آن گلایه دارند و ظهور ارز جایگزین را امری ضروری می‌پندارند. با این حال، بازار ارزهای رمزنگاری شده از انواع دارایی‌های رمزنگاری، توکن‌ها و ارزهایی تشکیل شده است که اساساٌ با بیت‌کوین متفاوتند و به بازارها و پایگاه‌های مصرف‌کننده مختلف خدمت‌رسانی می‌‌کنند.

اوایل سال جاری میلادی، بیت‌کوین در بین ۹۰ ارز برتر دنیا قرار داشت و اکنون با گذشت ۱۱ ماه، موفق به حضور در بین ۳۰ ارز برتر شده است.

با ورود پول‌های سازمانی بیشتر به بازار بیت‌کوین و علاقه‌ی بیشتر مشتریان به سرمایه‌گذاری در این بازار،‌ این پول مجازی با کنار زدن ارزهای رایج، تبدیل به ارز جهانی پیشرو در دنیا می‌شود.

مکس کایزر می‌گوید:

بیت‌کوین فقط با به‌ دست آوردن چند درصد از بازار سرمایه‌گذاری چند صد تریلیون دلاری می‌تواند ارزش کلی بازار خود را تا ۱ تریلیون دلار یا حتی بالاتر نیز افزایش دهد.
تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات