ارزش اسنشال با مشارکت فاکسکان به ۱.۲ میلیارد دلار رسید

چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
با اینکه شرکت اسنشال هنوز هیچ محصولی وارد بازار نکرده است، ارزش آن به کمک سرمایه‌گذاری فاکسکان، ۱.۲ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.
تبلیغات

بر اساس گزارش بلومبرگ، شرکت FIH Mobile که یکی از زیرمجموعه‌های فاکسکان محسوب می‌شود، مبلغی معادل سه میلیون دلار در شرکت اسنشال سرمایه‌گذاری کرد. FIH Mobile یکی از شرکای HMD Global است؛ شرکتی که امتیاز برند نوکیا را در اختیار دارد. با این مشارکت، ارزش شرکت اسنشال که توسط اندی رابین، یکی از سازندگان سیستم‌عامل اندروید تأسیس شده است، ۱.۲ میلیارد دلار ارزیابی می‌شود. در سیلیکون ولی به شرکت‌هایی که ارزش آن‌ها از مرز یک میلیارد دلار عبور کند، «یونیکورن» یا اسب تک‌شاخ می‌گویند؛ بنابراین اسنشال جدیدترین اسب تک‌شاخ دنیای فناوری است. سخنگوی FIH Mobile در مورد این سرمایه‌گذاری می‌گوید:

ما بر این باوریم که همکاری عمیق با اسنشال، یک اتحاد قوی ایجاد می‌کند و با تولید هم‌افزایی زیاد، کمک می‌کند که محصولات هیجان‌انگیزی وارد بازار گوشی‌های هوشمند شوند.
اسنشال

با این سرمایه‌گذاری، فاکسکان مالک سه درصد از کل شرکت اسنشال شد. پیش از این هم اسنشال، سرمایه‌های زیادی از طرف الکسا فاند، یکی از زیرمجموعه‌های آمازون و شرکت هلدینگ اینترنتی چینی تنسنت جذب کرده بود که در آن زمان، ارزش این شرکت ۹۹۷ میلیون دلار تخمین زده می‌شد. در نظر داشته باشید که اسنشال هنوز هیچ محصولی وارد بازار نکرده است. این شرکت اوایل خردادماه امسال از گوشی هوشمند PH-1 رونمایی کرد و قرار بود آن را از اوایل تیرماه وارد بازار کند.

نظر شما در مورد شرکت اسنشال چیست؟ آیا این شرکت می‌تواند در آینده به نامی بزرگ در دنیای گوشی‌های هوشمند تبدیل شود؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات