اینتل رایانه‌ی ادیسون را معرفی کرد: پردازنده‌ی دو هسته‌ای با فناوری 22 نانومتری و اندازه‌ای برابر با یک کارت حافظه‌ی میکرو SD

اینتل رایانه‌ی ادیسون را معرفی کرد: پردازنده‌ی دو هسته‌ای با فناوری 22 نانومتری و اندازه‌ای برابر با یک کارت حافظه‌ی میکرو SD

چهار ماه پیش اینتل در کنفرانس توسعه‌دهندگان خود سیستم روی چیپ Quark را معرفی کرد. امروز در نمایشگاه CES 2014 و در جریان برگزاری کنفرانس مطبوعاتی اینتل، برین‌کرازنیچ، مدیرعامل کمپانی اینتل، از رایانه‌ی ادیسون پرده برداشت،‌ که در اندازه‌ی یک کارت حافظه‌ی میکرو SD‌توسعه داده شده است. با ما همراه باشید.

این رایانه کوچک براساس فناوری ترانزیستورهای 22 نانومتری اینتل توسعه داده شده است و قادر است تا سیستم‌عامل لینوکس را اجرا کند. ضمنا این رایانه از ماژول WiFi‌و بلوتوث بهره می‌برد. شاید خالی از لطف نباشد که بدانید این کامپیوتر قادر است به فروشگاه اپلیکیشن‌های اختصاصی خود نیز متصل شود. بی‌شک این ابزار برای توسعه‌دهندگان تولید شده است تا از آن به‌عنوان مرکز پردازشی گجت‌های پوشیدنی و ابزار‌های اتصالی با حجم بسیار کوچک استفاده شود. اینتل برای نشان دادن خصوصیات محصول خود، نمونه‌ای از کاربرد آن را در قالب محصولی با نام Nursery 2.0 نمایش داد. این محصول قادر است تا علایم حیاتی کودک را از طریق یک لیوان مجهز به LED یا ظرف شیری که با گریه‌ی نوزاد شروع به گرم شدن می‌کند، به والدین نشان دهد.

IntelEdisInt

اینتل برای ایجاد انگیزه‌ی لازم در بین توسعه‌دهندگان برای استفاده از این محصول در تولیدات خود، مسابقه‌ی Make it Wearable‌ را نیز معرفی کرد که براساس آن کمپانی اینتل جایزه‌ای 1.3 میلیون دلاری را برای توسعه‌دهندگانی که از این محصول در ابزار‌های پوشیدنی خود استفاده کنند در نظر گرفته است. هنوز جزئیات زیادی در مورد مشخصات و نحوه‌ی اجرای این مسابقه ارائه نشده است اما براساس گفته‌های کرازنیچ، اولین جایزه شامل مبلغی 500,000 دلاری خواهد بود.

برای مشاهده کلیه مقالات CES 2014 به آدرس zoomit.ir/ces/ مراجعه کنید.
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده