چرا Apple II هنوز محبوب است

یک‌شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
مطالعه 5 دقیقه
با وجود گذشت سال‌های زیاد از توقف تولید Apple II، هنوز بعضی از مردم آن را دوست دارند و به توسعه‌ی بازی برای آن مشغول هستند.

رایانه خانگی هشت بیتی Apple II یکی از پرفروش‌ترین دستگاه‌های ساخته‌شده در سال ۱۹۷۷ بود. در آن زمان، این محصول یکی از دستاوردهای بزرگ شرکت اپل محسوب می‌شد؛ زیرا می‌توان Apple II را یکی از نخستین ریزرایانه‌های محبوب دانست.

براساس گزارش Wired، تولید Apple II در سال ۱۹۹۳ متوقف شد؛ اما این مسئله مانع از ادامه توسعه‌ی برنامه برای آن توسط طرفدارانی مانند مارک لمرت نشده است. بازی Nox Archaist که توسط لمرت خلق و ماه گذشته منتشر شد، یک عنوان نقش‌آفرینی است که از سری کلاسیک Ultima الگوبرداری شده.

لمرت در  اپیزود ۴۰۵ پادکست Geek’s Guide to the Galaxy، گفت:

ببیشتر بازی‌های ویدیویی که امروزه محبوب هستند تحت تأثیر بازی‌های Apple II مانند Ultima ،Castle Wolfenstein ،Prince of Persia و Wasteland ساخته شده‌اند. دیوید ال. کراداک (خبرنگار بازی)،در کتاب Break Out که سال ۲۰۱۷ منتشر شد، تاریخچه بازی‌های ساخته‌شده برای Apple II را موشکافی می‌کند. در این کتاب تصاویر و اسکرین‌شات‌های مختلفی از عناوین مذکور قرار داده شده است.

کراداک درباره‌ی کتاب خود می‌گوید:

بسیاری از این توسعه‌دهندگان به‌عنوان شخصیت‌های بازی در عنوان Nox Archaist نیز حضور داشتند. لمرت از اینکه در بازی ساخته‌شده توسط او، استیو وزنیاک (مخترع اپل ۲) حضور افتخاری داشته بسیار خوشحال است. لمرت درباره‌ی این اتفاق می‌گوید:

ممکن است بازی‌های Apple II طبق استانداردهای امروزی ابتدایی به نظر برسند؛ اما کراداک فکر می‌کند  بسیاری از آن‌ها به اندازه همه گزینه‌های موجود در بازار امروز سرگرم‌کننده هستند. او می‌گوید:

برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر و جزئیات دقیق‌تر از گفت‌وگوی مارک لمرت و دیوید ال. کراداک، می‌توانید اپیزود ۴۵۰ پادکست Geek’s Guide to the Galaxy را گوش کنید. درادامه مهم‌ترین موضوعات این پادکست ذکر شده است.

دیوید ال. کراداک و بازی آموزشی Oregon Trail

مارک لمرت و تجربه ساخت بازی Nox Archaist

دیوید ال. کراداک و توسعه‌دهندگان بازی

مارک لمرت و قابلیت مبارزه سریع

توضیحات ارائه‌شده توسط این دو فرد نشان می‌دهد که اگرچه Apple II دیگر تولید نمی‌شود، هنوز طرفداران سرسختی دارد که حتی به ساخت بازی‌ برای این دستگاه روی آورده‌اند

. نظر شما کاربران زومیت درباره‌ی بازی Nox Archaist و حضور چیست؟

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود