سامسونگ Galaxy Player را برای رقابت با iPod معرفی می کند

سامسونگ Galaxy Player را برای رقابت با iPod معرفی می کند

سامسونگ اعلام کرده در CES 2011 پخش کننده صوتی و تصویری جدید خود را با نام Galaxy Player به نمایش خواهد گذاشت. این پخش کننده پرتابل با سیستم عاملش اندروید برای رقابت با  iPod وارد بازار خواهد شد. Galaxy Player در ظرفیت های 8GB, 16GB و  32GB و با نمایشگر 4 اینچی عرضه خواهد شد.

سامسونگ اعلام کرده است که Galaxy Player در ادامه موفقیت گوشی هوشمند Galaxy S و با مشخصات سخت افزاری تقریبا یکسان وارد بازار خواهد شد.

ضخامت این پخش کننده که YP-GB1 نام گذاری شده است، تنها 9.9 میلی متر است و سیستم عامل آن نیز Android 2.2 خواهد بود. Galaxy Player دارای پردازنده 1GHz، نمایشگر 4 اینچی با وضوح تصویر 800x480، شبکه بی سیم WiFi ، دوربین 3.2 مگاپیکسلی، GPS، قابلیت پخش تصاویر HD ، امکان اتصال کارت microSD و باتری 1200mAh است.

علاوه بر YP-GB1، سامسونگ قصد دارد در CES 2011 که تا یک هفته دیگر برگزار خواهد شد، پخش کننده های دیگر مانند YP-G50 و YP-GB70 را نیز به نمایش بگذارد.

ارائه پخش کننده پرتابل Galaxy Player براساس طراحی تلفن هوشمند Galaxy S دقیقا شبیه استراتژی اپل در ارائه iPod Touch براساس iPhone است.

Galaxy Player شلیک دیگری از سوی سامسونگ به سمت اپل است که در راستای هدف گیری سامسونگ به بازار Apple انجام شده است. در سال 2010 سامسونگ با عرضه تبلت Galaxy tab و تلفن های هوشمند Galaxy S و Nexus S سهم قابل توجه ای از بازار تلبت های iPad و تلفن های iPhone را به خود اختصاص داد. آیا موفقیت Galaxy S برای پخش کننده پرتابل Galaxy Player نیز تکرار خواهد شد؟ به نظر می رسد جواب مثبت است، چون بسیاری از علاقمندان سیستم عامل اندروید به سمت این پخش کننده جذب خواهند شد و Apple می بایست خیلی نگران این محصول و از دست دادن بخشی از بازار پخش کننده های iPod باشد.

منبع: ZDNet

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده