قیمت بیت‌کوین به کمترین حد در ۲ ماه اخیر رسید

پنج‌شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۳ - ۲۰:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
بازار نزولی بیت کوین
قیمت بیت کوین که با شروع سال ۲۰۲۴ صعود خوبی را تجربه کرده بود، اکنون به پایین‌ترین سطح در ۲ ماه اخیر رسیده است.
تبلیغات

ارزش بیت کوین پس از یک‌ماه کاهش مداوم، امروز ۱۴ تیر ۱۴۰۳ به پایین‌ترین سطح دو ماه گذشته رسید. گفته می‌شود این افت تحت‌تأثیر انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و گزارش‌هایی درمورد عرضه‌ی بیت کوین‌های یک صرافی ورشکسته در توکیو اتفاق افتاده است.

قیمت بیت کوین با بیش‌از ۲ درصد کاهش به ۵۷٬۸۴۳ دلار رسید که پایین‌ترین قیمت از ۲ می (۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳) محسوب می‌شود و فقط در این هفته بیش‌از ۶ درصد از ارزش خود را ازدست داده است.

به گزارش رویترز، پادشاه رمزارزها در ماه‌های اخیر تحت فشار بوده است و روند نزولی آن پس‌از مناظره‌ی انتخاباتی اول میان نامزدهای ریاست‌جمهوری ایالات‌ متحده یعنی جو بایدن و دونالد ترامپ سرعت گرفت زیرا این دو شخصیت، دیدگاه‌های متفاوتی نسبت‌به رمزارزها دارند.

چارت بیت کوین
TradingView

بیت کوین پس‌از راه‌اندازی صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) در ایالات‌ متحده، شروع قدرتمندی را در سال جاری تجربه کرد و در اواسط مارس (اواخر اسفند ۱۴۰۲) با ورود سرمایه گذاران به این حوزه به رکورد قیمتی ۷۳٬۸۰۳ دلار رسید. به‌هرحال، این روند صعودی متوقف شد و ارزش بیت کوین از آن زمان تاکنون بیش‌از ۲۱ درصد کاهش یافته است.

تحلیلگران می‌گویند فضای سیاسی پرتنش، همراه با انتخابات درحال انجام در فرانسه و بریتانیا، در کنار تغییر شانس مبارزات انتخاباتی آمریکا، منجر به کاهش ریسک برخی سرمایه‌گذاران شده است. تحلیلگران همچنین به بازپرداخت بدهی طلبکارانِ صرافی ورشکسته‌ی Mt. Gox اشاره می‌کنند که می‌تواند باعث کاهش بیشتر قیمت بیت کوین شود زیرا امکان دارد طلبکاران، دارایی خود را به بازار عرضه کنند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات