با وجود رشد ۱۰۰برابری بیت‌کوین از ۲۰۱۴، طلبکاران صرافی Mt. Gox در مجموع ۹میلیارد دلار دریافت می‌کنند

دوشنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۳ - ۱۹:۵۰
مطالعه 2 دقیقه
بیت کوین با پس زمینه چارت افزایش قیمت
صرافی ورشکسته‌ی Mt. Gox بخشی از بیت‌کوین‌های ازدست‌رفته در سال ۲۰۱۴ را بازیابی کرد؛ بیت‌کوین‌هایی که ارزششان طی این‌سال‌ها ۱۰۰ برابر شده است.
تبلیغات

صرافی ارز دیجیتال Mt. Gox در سال ۲۰۱۴ به‌دلیل توقف فعالیت و ورشکستگی باعث زیان چندمیلیون‌دلاری برای جامعه‌ی بیت کوین شد. این صرافی پس از سال‌ها جنگ حقوقی، موفق شده تا تعداد زیادی از بیت‌کوین‌های گم‌شده را بازیابی کند و اکنون در حال بازگرداندن آن‌ها به ارزش تقریبی ۹ میلیارد دلار به حساب‌های سابق خود است.

به گزارش CNBC، در جریان سرقت بزرگ بیت‌کوین از Mt. Gox، حدود ۹۵۰,۰۰۰ واحد از این رمزارز گم شد و حالا پس از سال‌ها، قرار است ۱۴۰,۰۰۰ واحد از بیت‌کوین‌ها به مشتریان سابق Mt. Gox بازگردانده شود.

هنوز همه‌ی بیت‌کوین‌های گم‌شده پیدا نشده‌اند؛ اما افزایش نجومی ارزش بیت‌کوین از سال ۲۰۱۴ تاکنون باعث شده است تا ارزش هر بیت‌کوین بازیابی‌شده در زمان نگارش این مطلب درمقایسه‌با زمان سرقت، ۱۰,۰۰۰ درصد یا ۱۰۰ برابر افزایش یابد.

جان گلاور، از تحلیلگران شرکت وام‌دهی ارز دیجیتال Ledn گفت: «بسیاری از افراد بار دیگر به پول‌های سرمایه‌گذاری‌شده در این صرافی دسترسی پیدا می‌کنند و این قطعاً بهترین سرمایه‌گذاری عمر آن‌ها خواهد بود.»

طبق گفته‌ی لوک نولان از شرکت تحقیقاتی CoinShares، بسیاری از طلبکاران Mt. Gox به‌دلیل پیامدهای مالیاتی، بازپرداخت به‌صورت بیت‌کوین را انتخاب می‌کنند. همچنین، نقد‌کردن بیت‌کوین‌ها موجب جلوگیری از رشد بیشتر ارزش دارایی‌های این کاربران خواهد شد. به‌همین‌دلیل، بسیاری از این افراد به نقدکردن بیت‌کوین‌های خود تمایلی ندارند.

جان گلاور در‌ادامه‌ی توضیحاتش اشاره کرد که بسیاری از افراد برای اجتناب از مالیات سنگین، می‌توانند به‌جای فروش بیت‌کوین‌های خود، از آن به‌عنوان وثیقه برای دریافت وام به‌صورت دلاری استفاده کنند؛ پس این افراد بدون اینکه به فروش‌ دارایی‌های خود مجبور باشند، از آن کسب درآمد می‌کنند.

ازآنجاکه همه‌ی بیت‌کوین‌ها پیدا نشده‌اند، مشخص نیست که افراد درگیر دقیقاً چقدر سود خواهند کرد یا چقدر سرمایه‌گذاری کرده‌اند. هرچند با در‌نظر‌گرفتن قیمت بیت کوین در آن زمان و اکنون، به‌نظر می‌رسد که حداقل اصل سرمایه‌ی آن‌ها جبران می‌شود و حتی ممکن است سود بیشتری هم داشته باشند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات