اولین ETF سولانا تأیید می‌شود؟

شنبه ۹ تیر ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۵
مطالعه 1 دقیقه
لوگو سولانا روی موج های کامپیوتری سه بعدی با رنگ بنفش و زمینه مشکی
شرکت VanEck برای عرضه‌ی اولین صندوق قابل‌ معامله‌ی سولانا (ETF) در بورس آمریکا، اقدام کرد.
تبلیغات

شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری VanEck با درخواست برای عرضه‌ی اولین صندوق قابل‌ معامله‌ی سولانا در بورس (ETF) ایالات‌ متحده، گام مهمی در بازار ارزهای دیجیتال برداشته است. این اطلاعیه در بحبوحه‌ی افزایش علاقه و گمانه‌زنی‌هایی صورت می‌گیرد که سولانا پس‌ از تأیید ETF بیت‌کوین و اتریوم، به ETF بعدی تبدیل خواهد شد.

هدف از درخواست VanEck، ایجاد بازاری مطمئنی است که به سرمایه‌گذاران نهادی اجازه می‌دهد با روشی امن‌تر روی سولانا سرمایه‌گذاری کنند. این اقدام با هدف تسهیل سرمایه‌گذاری در رقیب اصلی اتریوم یعنی سولانا انجام می‌شود.

متیو سیگل، رئیس واحد تحقیقات VanEck با اشتراک‌گذاری پستی در ایکس (توییتر سابق)، درمورد دلایل درخواست ETF سولانا گفت: «ماهیت غیرمتمرکز، کاربردهای مختلف و قابلیت‌های اقتصادی سولانا با ویژگی‌های سایر کالاهای دیجیتال تثبیت‌شده مطابقت دارد و به‌ همین دلیل باور داریم رمزارز مذکور می‌تواند برای سرمایه‌گذاران، سازندگان و کارآفرینانی که به‌دنبال جایگزینی برای فروشگاه‌های انحصاری برنامه‌ها هستند، کالای ارزشمندی باشد.»

اقدام VanEck برای عرضه‌ی ETF سولانا بخشی از روند گسترده‌تری محسوب می‌شود که مدیران شرکت‌های مدیریت دارایی در آن به‌دنبال تأییدیه‌ی نظارتی برای ETF ارزهای دیجیتال هستند. در صورت تأیید صندوق قابل‌ معامله‌ی سولانا، این ETF به‌ جمع سایر صندوق‌های مشابه حوزه‌ی رمزارز خواهد پیوست.

سیگل در بخش دیگری از توضیحاتش اعلام کرد: «طیف گسترده‌ی برنامه‌ها و خدماتی که اکوسیستم سولانا از آن‌ها پشتیبانی می‌کند، از امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) گرفته تا توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، بر کاربرد و ارزش این ارز دیجیتال به‌عنوان کالای دیجیتال تأکید می‌کند. هیچ واسطه یا نهاد واحدی شبکه‌ی سولانا را کنترل نمی‌کند که این اصل به‌عنوان عدم تمرکز شناخته می‌شود.»

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات