نات‌کوین صنعت کریپتو را درنوردید و وارد فهرست ۱۰ رمزارز برتر شد

جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۰
مطالعه 1 دقیقه
لوگو نات کوین / Notcoin در داخل موبایل در دست
نات‌کوین، مینی‌اپلیکیشنی که از سوی بسیاری از تحلیلگران برچسب «کلاهبرداری» دریافت کرده بود، به یکی از ۱۰ رمزارز برتر دنیا تبدیل شده است.
تبلیغات

نات‌کوین، مینی‌اپلیکیشنی بر بستر تلگرام، در چند ماه به ۳۵ میلیون کاربر فعال دست پیدا کرد و برخلاف آنچه تصور می‌کردیم، وارد بلاک‌چین TON و سپس صرافی‌های بزرگ رمزارز شد. با ورود به صرافی‌ها، خرید نات کوین برای کاربران جدید ممکن شد و عده‌ای از مردم با فروش نات کوین توانستند درآمد به جیب بزنند.

پاول دورف، مدیرعامل تلگرام، ضمن اشاره به لیست‌شدن نات‌کوین در صرافی‌ها می‌گوید این رمزارز در زمانی سریع وارد فهرست ۱۰ رمزارز برتر دنیا از لحاظ حجم معامله شد و ارزش بازارش به تقریبا ۷۰۰ میلیون دلار رسید. دورف موفقیت چشمگیر نات‌کوین را به بستر مناسبی که تلگرام ارائه کرده، نسبت داده است.

باورهای غلط درباره بیت کوین و ارزهای دیجیتال
باورهای غلط درباره بیت کوین و ارزهای دیجیتال
مطالعه '17

ظاهراً نات‌کوین در یکی از صرافی‌های ایرانی نیز فهرست شده است و امکان خرید و فروش آن برای کاربران وجود دارد. نات‌کوین فعلاً قیمت خیلی زیادی ندارد، با این‌حال تحلیلگران نسبت‌به آینده‌‌اش خوش‌بین هستند.

شخص پاول دورف یکی از برجسته‌ترین کسانی است که آینده‌ی روشنی برای نات‌کوین تصور می‌کند. دورف می‌گوید کاربران تلگرام ۶٫۸ میلیون دلار نات‌کوین به او هدیه داده‌اند. ظاهراً مدیرعامل تلگرام برنامه‌ای برای فروش نات‌کوین ندارد: «من این کوین‌ها را تا زمانی که به ۶۸۰ میلیون دلار تبدیل شوند، نگه می‌دارم و سپس از آن‌ها به‌منظور خرید سرورهای بیشتر برای تلگرام استفاده خواهم کرد.»

شما چه نظری درباره‌ی نات‌کوین دارید؟

این مقاله حاوی توصیه‌ی اقتصادی زومیت نیست. خطر از‌‌دست‌‌دادن سرمایه در هر سرمایه‌گذاری‌‌‌‌ وجود دارد و سرمایه‌گذار باید پس از مطالعه و تحقیق، خودش تصمیم نهایی را اتخاذ کند و مسئولیت آن را بر‌‌عهده بگیرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات