حجم معاملات بیت‌ کوین به کمترین حد در پنج سال اخیر رسید

سه‌شنبه ۷ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۵
مطالعه 2 دقیقه
لوگو بیت کوین / Bitcoin به رنگ آبی طرح گرافیکی
بررسی صرافی‌ها نشان می‌دهد حجم معاملات بیت‌کوین به کمترین حد در تقریباً پنج سال اخیر رسیده است.
تبلیغات

حجم معاملات بیت‌کوین در ماه اخیر به پایین‌ترین حد در تقریباً پنج سال اخیر رسید و همزمان سرمایه‌گذاران در انتظار دلایلی منطقی‌اند تا بار دیگر به بازار پرتلاطم این رمزارز برگردند. بررسی‌ معاملات اسپات و بازار مشتقات نشان می‌دهد مجموع بیت‌کوین موجود در تمامی صرافی‌ها پس از افت قابل‌توجه در ماه جاری میلادی، همچنان به وضعیت قبل برنگشته است.

بر اساس گزارش CNBC، حجم معاملات بیت‌کوین در تمامی صرافی‌ها تا تاریخ ۲۶ آگوست ۲۰۲۳ (۴ شهریور ۱۴۰۲) به ۱۲۹٬۳۰۷ واحد رسید. حجم معاملات این رمزارز در تاریخ ۱۲ آگوست ۲۰۲۳ (۲۱ مرداد ۱۴۰۲) به ۱۱۲٬۳۱۷ واحد رسیده بود. این کمترین حجم معاملات بیت‌کوین از تاریخ ۱۰ نوامبر ۲۰۱۸ (۱۹ آبان ۱۳۹۷) محسوب می‌شود. حجم معاملات بیت‌کوین از مارس ۲۰۲۳ (اسفند ۱۴۰۱ و فروردین ۱۴۰۲) تاکنون تقریباً ۹۴ درصد افت کرده است.

یک تحلیلگر بازارهای مالی می‌گوید: «در بازارهای خرسی حجم معاملات کاهش می‌یابد، چون سرمایه‌گذاران کوچک بازار را ترک می‌کنند. این موضوع در سال ۲۰۲۲ در اکثر صرافی‌ها اتفاق افتاده بود. هرچه بیشتر به سمت بازار گاوی برویم، حجم معامله ممکن است رشد کند.»

با وجود کاهش قابل‌توجه حجم معاملات بیت‌کوین، قیمت این رمزارز از آغاز سال ۲۰۲۳ تاکنون ۵۷ درصد رشد کرده است. در لحظه‌ی نوشته‌شدن این مقاله، هر واحد بیت‌کوین با قیمت حدوداً ۲۶٬۱۰۰ دلار معامله می‌شود.

با پایان بحران بانکی ایالات متحده و افزایش سخت‌گیری دولت این کشور به بازار کریپتو، تب بیت‌کوین تا حد زیادی خوابیده است. به‌طور کلی تابستان امسال، فصل سردی برای بیت‌کوین بود؛ اما نباید فراموش کنیم که رمزارزها نوسان زیادی دارند و هر لحظه احتمال دارد شرایط به کلی تغییر کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات