آموزش: چگونه در فیس بوک عکس هایمان را از دید عده ای از دوستانمان محفوظ نگاه داریم

آموزش: چگونه در فیس بوک عکس هایمان را از دید عده ای از دوستانمان محفوظ نگاه داریم

شما می توانید در Facebook عکس هایتان را در معرض دید عده خاصی قرار دهید یا تعدادی از کاربران را از قابلیت دیدن عکس هایتان منع کنید. این عده خاص می توانند تعداد محدودی از دوستان شما باشند. در واقع مجبور نیستید عکس هایتان را به همه افرادی که در Friend List شما هستند، نمایش دهید و می توانید افراد خاصی را برای مشاهده عکس ها انتخاب کنید.

برای محدود کردن دسترسی، ابتدا به صفحه Facebook خود بروید. عکس هایی که تمایل ندارید همه دوستانتان آنها را ببینید در یک آلبوم جداگانه قرار دهید (برای این کار کافی است ابتدا عکس را از یک آلبوم remove کرده و پس از ساخت آلبوم جدید، عکس مورد نظر را در آلبوم دیگری قرار دهید).

از منوی بالای صفحه، گزینه Account و سپس Privacy Setting را انتخاب کنید. پس از آن قسمت Customize Setting را انتخاب کنید.

how-to-control-your-privacy-in-facebook1

در صفحه جدید، گزینه Edit privacy settings for existing photo albums and videos را انتخاب کنید. اکنون می توانید کلیه آلبوم هایتان را مشاهده کنید.

how-to-control-your-privacy-in-facebook2

ابتدا آلبومی که اخیرا تهیه کرده اید و عکس هایی که دوست ندارید همه دوستانتان مشاهده کنند را در آن قرار دادید، بیابید. روی گزینه ای که مربوط به دسترسی دوستانتان در این آلبوم است کلید کرده و گزینه Customize را انتخاب کنید.

how-to-control-your-privacy-in-facebook3

در صفحه جدیدی که باز می شوند گزینه Specific People را از قسمت These People انتخاب کنید. در این قسمت می توانید نام دوستانی که قصد دارید عکس ها را به آنها نمایش دهید مشخص کنید. اگر قصد دارید عده ای از دوستان شما عکس ها را مشاهده نکنند، در قسمت Hide This From نام آنها را وارد کنید. در این صورت سایر دوستان شما به جز افرادی که مشخص شده می توانند عکس های شما را مشاهده کنند.

how-to-control-your-privacy-in-facebook4

منبع: Cnet

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده