چگونه از چینش صفحه شروع در ویندوز 8، فایل پشتیبان تهیه کنیم؟

چگونه از چینش صفحه شروع در ویندوز 8، فایل پشتیبان تهیه کنیم؟

صفحه شروع ویندوز 8، یکی از بخش‌هایی است که کاربران با توجه به نیاز و سلیقه خود، چینش‌های متفاوتی را برای آن در نظر می‌گیرند. در این مطلب شما با نحوه تهیه فایل پشتیبان از این تنظیمات و بازگردانی آن، آشنا خواهید شد.

صفحه شروع در ویندوز 8، اولین چیزی است که پس از وارد شدن به ویندوز 8 با آن مواجه می‌شوید؛ البته اگر از آن دسته کاربرانی نباشید که مایلند با اعمال تغییراتی، مستقیماً به دسکتاپ منتقل شوند. اگر شما از کاربران وسواسی ویندوز 8 هستید که وقت زیادی را صرف شخصی‌سازی فضای صفحه‌ی آغاز آن می‌کنید تا مترویی مطابق نیاز و سلیقه خود را شاهد باشید، مطمئناً از اینکه با بروز مشکل در ویندوز و یا نصب دوباره آن، تمام زحمات شما به هدر برود، هراس دارید.


برای تهیه فایل پشتیبان از تنظیمات چینش Start Screen، مراحل ذیل را دنبال نمایید:
قدم اول: پنجره Run را با فشردن همزمان کلیدهای ویندوز و R، باز کنید.
قدم دوم: عبارت کادر زیر را در پنجره Run وارد نموده و اجرا کنید تا پنجره Windows Explorer، مکان مربوط به پوشه نگه‌داری فایل‌های چینش صفحه‌ی شروع را به نمایش بگذارد.

%LocalAppData%\Microsoft\Windows


Run localappdata
قدم سوم: فایل‌های "appsFolder.itemdata-ms" و "appsfolder.itemdata-ms.bak" را به پوشه مورد نظر خود برای نگهداری از آنها، انتقال دهید.


اگر به هر دلیل شما نیاز به بازگردانی این تنظیمات داشتید، این فایل‌ها را مجدد در مکان اصلی‌شان کپی کرده و آنها را جایگزین فایل‌های موجود کنید. به همین راحتی. از این به بعد اگر یکی از دوستانتان چینش آیتم‌های موجود در صفحه شروع ویندوز 8 شما را عمداً یا سهواً تغییر داد، می‌توانید آرامش خود را حفظ کرده و در کمتر از چند دقیقه آن را به حالت سابقش بازگردانید.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده