چطور فایل ISO ویندوز 8.1 را دانلود نموده و از طریق حافظه USB نصب کنیم؟

چطور فایل ISO ویندوز 8.1 را دانلود نموده و از طریق حافظه USB نصب کنیم؟

چند روزی است که نسخه نهایی ویندوز 8.1 عرضه شده است، اما از آنجایی که نصب آن تنها از طریق فروشگاه ویندوز میسر بود و از طرفی دسترسی به این فروشگاه برای ایران محدود است، کاربران ایرانی برای بروز رسانی به نسخه 8.1 ویندوز با مشکل روبرو می‌شدند. حال فایل ISO این سیستم عامل برای دانلود آماده شده است.

برای دانلود فایل ISO سیستم عامل ویندوز 8.1 از طریق وب سایت مایکروسافت، باید حتما CD Key اصلی ویندوز 8 را داشته باشید. اگر لپ تاپ یا کامپیوتر مبتنی بر سیستم عامل ویندوز 8 دارید در قسمت پشت دستگاه برچسب مربوط به CD Key وجود دارد. اگر هم از نسخه کرک شده ویندوز 8 استفاده می‌کنید باید در تورنت به دنبال فایل ISO ویندوز 8.1 بگردید.

برای دریافت فایل ISO ویندوز 8.1 مراحل زیر را دنبال کنید:

1 به وب سایت windows.microsoft.com مراجعه کنید.

2 صفحه را به سمت پایین اسکرول کنید و روی دکمه Windows 8.1 کلیک نمایید. تا برنامه 4.5 مگابایتی WindowsSetupBox دانلود شود. این برنامه وظیفه دانلود فایل ISO را برعهده دارد.

3 پس از اجرای WindowsSetupBox از شما CD Key ویندوز خواسته می‌شود، مهم نیست از چه نسخه ای از ویندوز 8 استفاده می‌کنید، تنها کافی است CD Key را وارد کنید.

4 در این مرحله دانلود فایل ISO آغاز می‌شود و براساس سرعت اینترنت شما، روند دانلود بین 15 تا چند ساعت طول خواهد کشید.

5 وقتی دانلود تمام شد به صفحه اصلی برنامه باز گردید و سپس وارد Install Windows 8.1 شوید.

6 در این قسمت گزینه Install by Creating Media را انتخاب نمایید.

Windows 8.1

7 سپس دو گزینه USB flash Drive و ISO file در اختیار شما قرار می‌گیرد. اگر قصد دارید تا نصب سیستم عامل را از طریق حافظه فلش انجام دهید گزینه اول و اگر تمایل دارید فایل ISO را در اختیار داشته باشید، گزینه دوم را انتخاب نمایید. حالا می‌توانید عملیات نصب را از یکی از دو طریق انتخاب نموده انجام دهید.

اگر ویندوز 8.1 را برروی کامپیوتر خود نصب نموده‌اید، تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید