با استفاده از Justdelete.me از شر تمامی اکانت‌های آنلاین بی‌مصرف خود خلاص شوید

یک‌شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ۲۳:۰۳
مطالعه 2 دقیقه
چطور هر آنچه از ما در اینترنت وجود دارد را یافته و پاک کنیم؟
تبلیغات

آیا انجام کارها به صورت آنلاین خسته کننده است؟ روزانه شما برای خرید آنلاین، جستجو در اینترنت، به اشتراک گذاری، تماشای ویدئو، چت اینترنتی، مطالعه و غیره باید با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور وارد اکانت‌های مختلف کاربری خویش شوید. شما باید اطلاعات خود را در محل های فراوانی نگهداری نمایید و انتقادی به شما وارد نیست در صورتی که بخواهید تعدادی از این اکانت‌ها را حذف کنید. اگر قصد دارید از حساب کاربری برخی از سرویس‌های آنلاین یکجا رها شوید، ما برایتان ابزاری جالبی را در نظر داریم.

یک گروه بریتانیایی که شامل یک برنامه نویس با نام Robb Lewıd و یک طراح با نام Ed Poole این نیاز را احساس کرده و گروهی را به منظور ایجاد منبعی ضروری برای رفع این نیاز تشکیل داده اند که این منبع Justdelete.me خوانده می شود. همانطور که از نام این منبع پیداست، دایرةالمعارفی از لینک‌هایی است که شما می توانید با استفاده از آنها از شر اکانت‌های آنلاین خود خلاص شوید..

کار با این ابزار بسیار ساده است. شما با یک جدول بسیار ساده روبرو هستید که حاوی اطلاعات و لینک های تمامی سرویس‌هایی است که احتمالا شما از آن ها استفاده می‌کنید. لازم به ذکر است که این لینک‌ها، شما را بسوی صفحاتی راهنمایی می‌کند که شما می توانید تمامی اکانت‌های غیر ضروری خود را غیر فعال کرده و یا حداقل این کار را امتحان کنید. خوشبختانه، لوئیس با کنکاش در این مورد سرویس‌هایی را که شما می توانید به راحتی غیر فعال کنید از سرویس هایی که نیاز است تا به این منظور با شخصی ارتباط برقرار کنید، مشخص کرده است.

مقدار قابل توجهی از سرویس و سایت ها جزو دسته دوم می باشند. 10 عدد از سایت‌هاییکه  لوئیس اضافه نموده، اجازه حذف کامل حساب کاربریتان را نمی‌دهند. مطمئنا این شرکت ها مایلند پروسه حذف حساب‌های کاربری را در صورت امکان بسیار پیچیده نمایند. زمانی که به دلیل پیچیدگی بیش از حد پروسه قادر به انجام آن نباشید در میانه راه رها کرده و این سایت ها به هدف خویش مبنی بر ممانعت از حذف حساب کاربریتان خواهند رسید.

اگرچه این سایت می تواند برای افرادی که تمایل به حذف اکانت های غیر ضروری خود دارند بسیار مفید باشد، اما هنوز با تبدیل شدن به یک مرجع کامل فاصله دارد. خوشبختانه لوئیس در وبلاگ خود با اذعان به اینکه Justdelete.me جای کار بسیاری دارد، سایت های پیشنهاد شده برای اضافه شدن به لیست را قبول می کند و امید است که این سیستم بتواند در ادامه کامل شود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات