با استفاده از Spyglass فایل‌های اضافه بر روی کامپیوتر خود را پاک کنید

با استفاده از Spyglass فایل‌های اضافه بر روی کامپیوتر خود را پاک کنید

کمتر پیش می‌آید که کاربران کامپیوترهای شخصی کلیه فایل‌ها و اطلاعات موجود بر روی دیسک سخت را به طور کامل مرتب و دسته بندی نمایند. همچنین ممکن است در یک بازه زمانی خاص، بسیاری از اطلاعات اصلا کاربردی نباشند و فقط فضای اضافی را اشغال نمایند. در این مقاله قصد داریم نرم افزار Spyglass را برای رفع این مشکل معرفی نماییم. در ادامه با زومیت همراه باشید.

Spyglass یک نرم افزار رایگان مبتنی بر سیستم عامل ویندوز است. عملکرد این نرم افزار بسیار شبیه به نرم افزار DaisyDisk است که تحت سیستم عامل مکینتاش کار می‌کند. کار کردن با اسپای‌گلس بسیار ساده است. برای شروع کافی است کلیه فایل‌ها و فولدرهایی را که قصد بررسی آن‌ها را دارید انتخاب نموده و سپس آن‌ها را به پنجره اصلی نرم افزار کشیده و رها کنید.

پس از انجام این کار یک نمودار رنگی به شما نمایش داده می‌شود که وضعیت فایل‌ها را نشان می‌دهد. نکته جالب در مورد این نرم افزار این است که می‌تواند فایل‌ها و فولدرهای تکراری را شناسایی نموده و در صورت صلاحدید، آن‌ها را از روی سیستم پاک کند.

مقاله مرتبط:

  • فایل های اضافی درایو ویندوز را با نرم افزار WinDirStat پاک کنید

چنانچه قصد دارید برخی از فایل‌ها را پاک کنید، به راحتی می‌توانید آن‌ها را به سطل آشغال ویندوز منتقل نمایید. با انجام این کار فضای تقریبا زیادی از دیسک سخت آزاد خواهد شد.

یکی از قابلیت‌های جالب و در عین منحصر به فرد اسپای‌گلس، نمایش حجم اشغال شده توسط فایل‌ها به صورت نمودار گرافیکی است. با استفاده از این قابلیت، می‌توان براحتی متوجه شد که کدام فایل‌ها بیشترین میزان از دیسک سخت را اشغال کرده‌اند.

ممکن است قابلیت‌های اسپای‌گلس در مقایسه با سایر نرم افزارهای مشابه مانند WinDirStat چندان حرفه‌ای نباشد، اما بسیار ساده و در عین حال زیبا طراحی شده، به طوری که تقریبا اکثر کاربران می‌توانند از آن استفاده کرده و از نتیجه کار لذت ببرند.

این نرم افزار را می‌توانید به صورت رایگان از اینجا دریافت کنید.

نظر شما در مورد اسپای‌گلس چیست؟

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده