قابلیت جدید جیمیل: ورود متن فینگلیش از شما، تبدیل خودکار به فارسی با جیمیل

قابلیت جدید جیمیل: ورود متن فینگلیش از شما، تبدیل خودکار به فارسی با جیمیل

پیش از این جیمیل به لطف یکپارچه شدنش با Google Translate امکان ترجمه نامه‌ها به ۷۵ زبان مختلف دنیا را ارائه می‌کرد، اما امروز گوگل قابلیت تازه‌ای را به سرویس محبوب ایمیل خود اضافه نموده که از طریق آن کاربران می‌توانند به کی‌برد ۱۰۰ زبان‌ مختلف دنیا از جمله فارسی دسترسی داشته و علاوه بر آن سرویس حرف به حرف نویسی (Transliteration) نیز با جیمیل یکپارچه شده است. به این ترتیب کاربر می‌تواند متن نامه خود را بصورت فینگلیش وارد نموده تا جیمیل بصورت خودکار کلمات معادل فارسی آن را پیشنهاد دهد. در ادامه نحوه فعال نموده این سرویس را آموزش می‌دهیم.

سرویس Transliteration گوگل پیش از این نیز بصورت مستقل از زبان فارسی پشتیبانی می‌کرد و کاربر می‌توانست متون مورد نظر خود را از طریق آن بصورت فینگلیش وارد نموده و سپس متن فارسی شده را تحویل بگیرد. حال این قابلیت به داخل خود جیمیل نیز اضافه شده است.

برای فعال نمودن این قابلیت ابتدا وارد اکانت جیمیل خود شده سپس برروی آیکون چرخ‌دنده در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید و سپس وارد بخش Setting شوید.

در بخش تنظیمات از تب اول یعنی Generals اولین گزینه یعنی Language را مد نظر قرار داده و گزینه Enable input Tools را فعال کنید. اگر این گزینه را مشاهده نمی‌کنید یک بار کلید‌های Ctrl + F5 را فشار دهید تا نسخه جدید جیمیل بررروی مرورگر شما بارگذاری شود.

gmail 2 zoomit

پس از انتخاب Enable input Tools یک پنجره برای انتخاب زبان‌های مورد نظر شما، باز می‌شود اگر این پنجره باز نشد برروی Edit Tools در مقابل همین گزینه کلیک کنید. سپس زبان فارسی و انگلیسی یا هر زبان دیگری که تمایل دارید، را انتخاب نموده و صفحه را با فشار دادن دکمه OK ببندید. در صفحه تنظیمات نیز به قسمت پایین صفحه اسکرول کنید و دکمه Save Changes را فشار دهید تا کلیه تنظیمات ذخیره شوند.

gmail 2 3 zoomit

از این پس در کنار دکمه تنظیمات یک دکمه برای انتخاب زبان نیز وجود دارد که به عنوان مثال اگر فارسی را انتخاب نمایید، در زمان تایپ نامه بصورت فینگلیش، جیمیل بلافاصله عبارت‌های معادل فارسی آن را به شما پیشنهاد می‌دهد.

gmail 2

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده