با ۱۰ فوت و فن مخفی در گوگل آشنا شوید

سه‌شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۵:۳۱
مطالعه 5 دقیقه
با این ترفندها مثل حرفه‌ای‌ها از گوگل استفاده کنید
تبلیغات

بسیاری از ما روزانه از سرویس‌های مختلف گوگل از موتور جستجو گرفته تا سرویس جذاب جی‌میل و غیره استفاده می‌کنیم اما گوگل قابلیت‌های بعضا جالبی را به صورت مخفی در دل سرویس‌های مختلف خود قرار داده که در ادامه با ۱۰ مورد از بهترین‌های آنها آشنا خواهید شد.

انجام ترفندهایی که در ادامه معرفی می‌شوند بیشتر جنبه تفریحی دارند و معمولا کاربردی نیستند.

Askew

01 CM-Capture-8

عبارت askew را در موتور جستجوی گوگل تایپ کرده و کلید Enter را به فشارید تا کل صفحه کج شود!

موزیک ریتمیک در Google Translate

google-translate-640

وارد سرویس ترجمه گوگل شده و سپس زبان را برروی آلمانی تغییر دهید، پس از آن عبارت نامفهوم زیر را در آن کپی کنید و برروی دکمه خواندن متن که به شکل بلندگو در گوشه پایین باکس متنی قرار دارد کلیک کنید:

pv zk bschk pv zk pv bschk zk pv zk bschk pv zk pv bschk zk bschk pv bschk bschk pv kkkkkkkkkk bschk bschk bschk pv zk bschk pv zk pv bschk zk pv zk bschk pv zk pv bschk zk bschk pv bschk bschk pv kkkkkkkkkk bschk bschk bschk pv zk bschk pv zk pv bschk zk pv zk bschk pv zk pv bschk zk bschk pv bschk bschk pv kkkkkkkkkk bschk bschk bschk pv zk bschk pv zk pv bschk zk pv zk bschk pv zk pv bschk zk bschk pv bschk bschk pv kkkkkkkkkk bschk bschk bschk pv zk bschk pv zk pv bschk zk pv zk bschk pv zk pv bschk zk bschk pv bschk bschk pv kkkkkkkkkk bschk bschk bschk

ASCII

02 CM-Capture-3

در موتور جستجوی گوگل عبارت ascii art را وارد کنید تا لوگوی گوگل با کارکترهای Ascii نمایش داده شود.

Recursion

03 CM-Capture-5

کلمه Recursion را در گوگل تایپ کنید سپس گوگل جمله معروف did you mean recursion را نمایش دهد. در صورتی که دیکته هر دو لغت وارد شده توسط شما و آنچه گوگل پیشنهاد می دهد یکسان است. Recursion در دنیای کامپیوتر مفهوم خاص خود را دارد و به معنای روشی است که راه حل یک مشکل بستگی به حل مشکل کوچکتر مرتبط با آن را دارد.

Mentalplex

CM-Capture-4

این یکی، به عنوان دروغ روز آپریل در سال ۲۰۰۰ مطرح شد اما هنوز هم می‌توانید از طریق آن دوستان خود را سر کار بگذارید.

به جای جستجو کلاه و عینک خود را بردارید به حلقه جادویی خیره شوید، سر خود را تکان ندهید، پروژه منتال‌پلکس آنچه شما بدنبال آن هستید را برایتان جستجو می‌کند!

PacMan

pacman

پروژه "پک‌من" گوگل که در روز تولید این بازی معروف در صفحه اول گوگل قرار گرفت و مردم ساعت‌ها از وقت خود را در محل کار و منزل برای این بازی تلف کردند برای همیشه از طریق آدرس google.com/pacman در دسترس است

Ninja

CM-Capture-10

انجام این یکی، خیلی ساده نیست اگر از Google Reader برای خواندن RSS وب سایت‌های مورد نظر خود از جمله RSS زومیت استفاده می‌کنید با استفاده ازین حقه می‌توانید به قالب مخفی نینجا در Google Reader دست پیدا کنید. برای این کار گوگل ریدر را اجرا نموده و سپس با استفاده از کلیدهای فلش دار که معمولا در سمت راست کی‌برد جای دارند این کلیدها را پشت سر هم فشار دهید:

بالا، بالا، پایین، پایین، چپ، راست، چپ، راست، B و A

سپس یک نینجا برروی صفحه شما ظاهر می‌شود و عبارت Ninja! نیز در کادر جستجو قرار می‌گیرد. البته هنوز می‌توانید با این شرایط به خواندن خبرهای مورد نظر خود ادامه دهید!

Zerg Rush

در گوگل عبارت Zerg Rush را تایپ کنید تا شاهد حمله زرگ‌ها برروی صفحه گوگل باشید. جزئیات بیشتر ...

Flight Simulator

Google Earth Flight Simulator

این یکی از بهترین‌های گوگل است، که محبوبیت زیادی نیز بین کاربران پیدا کرده است. برای اجرای شبیه سازی پرواز نیازمند نرم افزار Google Earth هستید پس از نصب نرم‌افزار از منوی Tools وارد Flight Simulator شوید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات