فعال‌سازی چک‌باکس در Windows Explorer

سه‌شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۰:۰۷
مطالعه 2 دقیقه
بـخش «کوتاه اما کاربردی» مطالـب «کاربردی» را به صـورت «کوتاه» در اختیار خوانندگان زومیت قرار می‌دهد. «کوتاه اما کاربردی»، به جای پرداختن به جزئیات، مهمترین مطالب مرتبط با موضوع را به شما ارائه می‌دهد. در این قسمت قصد داریم به نحوه فعال‌سازی چک‌باکس در ویندوز اکسپلورر بپردازیم. با زومیت همراه باشید.
تبلیغات

انتخاب چند فایل در ویندوز اکسپلورر، می‌تواند یکی از کارهای ناراحت‌کننده در پنجره ویندوز اکسپلورر باشد. برای انتخاب چند فایل باید کلید CTRL را نگاه داشته و فایل‌‌ها را انتخاب کنید. در این میان اگر به صورت ناگهانی فایل‌ها را Drag کنید، با تعداد زیادی فایل‌های کپی و تکراری مواجه خواهید شد که بر اثر یک اشتباه ایجاد شده‌اند.

اگر از کاربران ویندوز ویستا، ویندوز ۷، ویندوز ۸ یا ویندوز ۸.۱ هستید، راه آسان‌تر و سریع‌تری نیز برای انتخاب فایل‌ها و جلوگیری از ایجاد تصادفی فایل‌های کپی وجود دارد. تنها لازم است چک‌باکس‌ها را در پنجره ویندوز اکسپلورر فعال کنید.

برای انجام این کار در ویندوز ویستا یا ویندوز ۷ گام‌های زیر را دنبال کنید:

۱- به کمک کلیدهای ترکیبی Windows + E پنجره ویندوز اکسپلورر را باز کنید.۲- در منوی Organize بر روی گزینه Folder and search options کلیک کنید.۳- در ادامه وارد تب View شوید.۴- گزینه Use check boxes to select items را فعال کنید.۵- در پایان بر روی گزینه Apply و سپس Ok کلیک کنید.

حالا چک‌باکس‌ انتخاب فایل در پنجره ویندوز اکسپلورر فعال شده‌ است. از این پس برای انتخاب هر فایل، اشاره‌گر ماوس را بر روی نام فایل ببرید تا چک‌باکس مربوط به آن نمایش داده شود. برای انتخاب فایل‌ها کافی است چک‌باکس آن‌ها را فعال و در ادامه دستورات دلخواهی مانند Copy یا Cut را اجرا کنید. 

فعال‌سازی چک‌باکس در Windows Explorer

برای انجام این کار در ویندوز ۸ یا ویندوز ۸.۱ مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- به کمک کلیدهای ترکیبی Windows + E پنجره ویندوز اکسپلورر را باز کنید.۲- در ادامه وارد تب View شوید.۳- گزینه Item Check Boxes را فعال کنید.

حالا چک‌باکس‌ انتخاب فایل در پنجره ویندوز اکسپلورر فعال شده‌ و به کمک چک‌باکس‌های در کنار آن‌ها قابل انتخاب هستند.

نظر شما درباره این مقاله چیست؟ آیا روش‌های دیگری می‌شناسید؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات