پنج اشتباه بزرگ که هرگز نباید در محیط مجازی مرتکب آنها شوید!

چهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۱ - ۱۲:۰۰
مطالعه 4 دقیقه
فعالیت‌های مجازی شما مثل نوشتن کامنت، می‌تواند مدرک قابل استنادی باشد که در دادگاه بر علیه خودتان بکار گرفته شود.
تبلیغات

هر آنچه که در محیط مجازی انجام می‌دهید، می‌نویسید یا منتشر می‌کنید می‌تواند مدرک قابل استنادی باشد که در دادگاه بر علیه خودتان بکار گرفته شود. باور نمی‌کنید؟ پس باید به حضورتان برسانیم که از سال ۲۰۱۰ تاکنون شواهد موجود در رسانه‌های اجتماعی چون فیس‌بوک، گوگل پلاس، توییتر و غیره در بیش از ۷۰۰ دعوای حقوقی استفاده شده‌اند. در ادامه ۵ اشتباه بزرگ و رایج که بسیاری در فضای آنلاین مرتکب آنها می‌شوند را مرور می‌کنیم.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که در ۲۰ درصد از دادگاه‌های طلاق که در خاک ایالات متحده امریکا برگزار می‌شود، حقایق موجود در حساب کاربری افراد در سایت فیس‌بوک مورد استناد قضات قرار می‌گیرد.

در این مقاله پنج نکته کلیدی را به شما گوشزد می‌کنیم تا با انجام ندادنشان نه تنها کار، همسر و یا آزادی‌تان را حفظ کنید که از این فن آوری نوین نیز لذت شایسته و بایسته را ببرید، پس با ما همراه شوید.

1. جمع دوستانه خود را در بوق و کرنا نکنید

Social-Media-Mistakes-300x256

بهتر است هرگز تصاویر حضور خود در تجمعات خصوصی را در اینترنت و بالاخص شبکه‌های اجتماعی همچون فیس‌بوک منتشر نکنید؛ می پرسید چرا؟ خب یکی از کارکنان شرکت IBM کانادا، ناتالی بلنچارد که عکس‌های جشن تولد خود را در فیس‌بوک منتشر کرده بود با یک مشکل کوچک مواجه شد! او که پس از تشخیص افسردگی و ترک کار مقرری ماهانه دریافت می‌کرد، پس از شرکت در این جشن از سوی شرکت بیمه مورد شکایت قرار گرفته و متاسفانه در دادگاه تصاویر بر علیه او حکم کردند و مقرری ماهانه وی قطع شد! چرا که دادگاه تشخیص داد وی هیچ مشکل روحی ندارد و خیلی هم خوش و خرم است!!

2. تمام اتفاقات زندگیتان را به اشتراک نگذارید

لارا بایز، سکنه‌ی سانتا باربارا، یک ماه پس از تصادف رانندگی که منجر به کشته شدن دو تن از مسافران خودروی وی شد، به تحمل دو سال زندان برای رانندگی در حالت مستی محکوم گردید. ماجرا از آنجا آغاز شد که لارای 22 ساله پس از جشن و پایکوبی و مصرف نوشیدنی‌های الکلی تصمیم می گیرد دو تن از دوستان خود را با خودرو به منزشان برساند که در همان حال، تصادفی سخت کرده و آنها جان می‌بازند. مدتی پس از این حادثه دادستان شهر، تصاویر مستی وی را در صفحه شخصیش در سایت MySpace یافته و او را به دادگاه فرا می‌خواند!

3. تصاویر پایکوبی تان را هرگز منتشر نکنید!

دوروتی مک گوآرک که در یک حادثه رانندگی معلول شده بود؛ از سوی دادگاه مقرری ماهیانه 850 دلاری دریافت می کرد. وی که در جزیره استیتن روزگار می‌گذراند، تحت مراقبت‌های دکتر فیزیوتراپ به تمرینات میان تنه می‌پرداخت، پس از گذشت مدتی و کسب موفقیت در انجام این تمرینات، از فرط خوشحالی تصاویر پایکوبی خود را در وبلاگ شخصی‌اش منتشر نمود، غافل از اینکه نظر قاضی دادگاه هیچ قرابتی با تحسین و تمجید دکتر، خدمه بیمارستان و دوستان ندارد، به نحوی که دیگر خبری از این مقرری اندک نیز نخواهد بود!

4. مراوده خودمانی ممنوع

حتی اگر اپراتور موبایلی که استفاده می کنید، پیامک های ارسالی و دریافتی شما را بعد از چند روز از بانک اطلاعاتی خود پاک کند - که البته چندان هم محتمل نیست - حافظه گوشی همراهتان قابل استناد ترین مدرکی است که می تواند شما را در دادگاه به زانو درآورد.

Technology-How-to-Recover-From-a-Social-Media-Mistake-IT-Insider

بخصوص اگر با فردی پیامک های خودمانی رد و بدل می کنید و همسرتان به شما مشکوک شود آنوقت است که مرغان آسمان به حالتان گریه می کنند. اگر فکر می کنید این یک جوک سیزده است می توانید از تایگر وود بپرسید، زیرا ظاهرا او هم با شخصی مراوده خودمانی داشته است. همسرش خیلی از این کار خوشش نیامده و توانسته با استفاده از پیامک های موجود در گوشی تایگر، حرف خود را در دادگاه به اثبات برساند و کمی حال تایگر را جا بیاورد. 

5. توییت کردن تصاویر شخصی دوستان

ارسال تصاویر شخصی اعضای حزب سیاسی آن هم از طریق اینترنت به دوستان وییتری تان به هیچ وجه عاقلانه به نظر نمی رسد! اگر قبول ندارید می توانید از آنتونی وینر؛ عضو سابق حزب جمهوریخواه بپرسید! حقیقت آن است که انجام یک کار جسورانه که با قوانین هم مغایرت دارد، به هیچ وجه ارزش یک توییت 140 کاراکتری و از دست دادن شغلتان را ندارد، اتفاقی که برای افراد زیادی در شش سال گذشته رخ داده است و لوئیس پاگون نیز جزو آنهاست. وی که سابقاً پلیس شهر فورت لادردیل بود، هفته گذشته به دلیل ارسال تصاویر اهانت آمیز و غیر انسانی به 84 تن از دوستان توئیتری اش از کار برکنار شد!

یادتان نرود می توانید سکوت اختیار کنید اما هر چه که بگویید و بنویسید و منتشر کنید ممکن است بر علیه شما بکار گرفته شود؛ خیلی ساده و باور نکردنی!

منبع: PC World

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات