آموزش HTML - بخش چهارم: لینک‌ها

دوشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۰
مطالعه 3 دقیقه
در چهارمین شماره از آموزش HTML، شما با نحوه قرار دادن لینک در صفحه‌هایتان آشنا خواهید شد. بعد از این جلسه شما خواهید توانست صفحات اچ تی ام ال‌ خود را به صفحات دیگر لینک کنید. برای آشنایی با نحوه چگونگی استفاده از لینک در اچ تی ام ال با ما همراه شوید.
تبلیغات

در بخش‌های قبلی آموزش اچ تی ام ال با تگ پاراگراف و نحوه نوشتن متن و قرار دادن عنوان در صفحات آشنا شدیم. حالا شما می‌توانید با ساخت یک صفحه اچ تی ام ال (بخش اول)، متن‌های خود را در آن وارد کنید(بخش دوم) و برای آن‌ عنوان قرار دهید. حالا در انتهای این شماره شما قادر خواهید بود تا صفحات خود را به یکدیگر متصل کنید. جالب است، نه؟ برای یادگیری قدم به قدم قرار دادن لینک در صفحه، با ما همراه شوید.

قرار دادن لینک در صفحه تگ

;لینک‌ها یکی از پراستفاده‌ترین المان‌های اچ‌تی‌ام‌ال هستند و درواقع این لینک‌ها هستند که کاربران شما را به جایی که شما می‌خواهید هدایت می‌کنند. به مثال زیر دقت کنید:

نمونه کد

< a href  = "/"> متنی که به‌عنوان نماینده لینک در مرورگر نشان داده می‌شود

نتیجه‌ای که مرورگر نمایش خواهد داد

 متنی که به‌عنوان نماینده لینک در مرورگر نشان داده می‌شود 

برای قرار دادن لینک در اچ تی ام ال مراحل زیر را طی می‌کنیم.

"آدرس لینک">   link name

مرحله اول: برای اضافه کردن لینک به بخشی از صفحه, ابتدا علامت مخصوص آن، یعنی را قرار داده‌ایم.

مرحله دوم: سپس یک کلمه دیگر به‌نام href را درکنار لینک قرار داده‌ایم که درواقع مقصد لینک شما را معین می‌کند. 

مرحله سوم: در بین تگ‌های کلمه یا متنی که قرار است  نماینده لینک در صفحه باشد را نوشته‌ایم.

مرحله چهارم:  در نهایت تگ a را  بسته‌ایم .

< a href  = "(URL)">  نام لینک مدنظر 

نکته: هر چند نیازی به دانستن این موضوع در این لحظه نیست ولی شاید دوست داشته باشید بدانید که کلمه href که درکنار کلمه a در تگ لینک قرار می‌گیرد چیست و چه نقشی دارد.

درواقع برخی تگ‌های اچ تی ام ال از جمله تگ لینک, عکس و بسیاری دیگر به‌صورت پیش‌فرض برای تعریف شدن و تکمیل شدن به یک مشخصه (Attribute) نیاز دارند که آن‌ها را توضیح می‌دهد و تکمیل می‌کند. در این مثال, کلمه href که مقصد لینک در تگ a را مشخص می‌کند یک صفت تکمیل کننده برای تگ a است.

ما در بخش‌های بعدی از چنین کلماتی به مکرر استفاده خواهیم کرد و شما هم با اهمیت آن بیشتر از پیش آشنا خواهید شد. پس حالا که آشنایی ابتدایی با این تگ پیدا کرده‌اید شما را به خواندن ادامه آموزش‌ها دعوت می‌کنیم.

خلاصه قسمت چهارم:

در این قسمت چیزهایی که یادگرفته‌ایم را به‌صورت کاملا خلاصه مرور می‌کنیم.

  • در قسمت چهارم از آموزش اچ تی ام ال, نحوه لینک گذاری در صفحات اچ‌تی‌ام‌ال را نیز آموختیم.
  • تگ لینک به‌صورت /> متن لینک <"آدرس صفحه مقصد در لینک"=a href> نوشته می‌شود.

امیدواریم که این  آموزش هم، موفق به جلب رضایت شما زومیتی‌های عزیز شده باشد. قسمت‌های قبلی این مجموعه مقالات را از دست ندهید. تجربیات، پیشنهاد‌ها و نظرات شما بدون شک در ادامه این مقالات آموزشی تأثیر بسزایی خواهد داشت و قدردانی ما را هم به‌همراه خواهد داشت. پس لطفا با ما در ارتباط باشید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات