چگونه SSID خود را مخفی کنیم

سه‌شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
با حذف SSID شبکه وایرلس خود، امکان هک شدن آن را کاهش دهید.
تبلیغات

پنهان کردن SSID، از نمایش شبکه‌ی شما در لیست شبکه‌های قابل دسترس جلوگیری می‌کند و مانع از دسترسی افرادی خواهد شد که در حال تلاش برای اتصال به آن هستند. بر اساس این نظریه، از طریق حذف شماره‌ی شناسایی (Identification Number)، می‌توانید شبکه‌ی خود را از دست هکرهایی که در محله‌ی شما زندگی می‌کنند و در جستجوی راهی برای هک کردن شبکه‌ی شما هستند، محافظت کنید. طبق این نظریه، مخفی کردن SSID راه حل جامعی برای جلوگیری از هک شدن شبکه‌ی شما توسط هکرها نیست؛ اما می‌تواند تا حدودی برای کاربران آرامش ذهنی ایجاد کند و ترس از هک شدن شبکه‌ را توسط سایرین کاهش دهد.

SSID

۱- در آدرس بار مرورگر، IP آدرس روتر خود را تایپ کنید. IP آدرس بسیاری از روترها معمولا ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ است اما این امکان وجود دارد که IP روتر شما ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱ یا چیزی شبیه به این باشد. اگر هیچ یک از این آدرس‌ها برای روتر مناسب نبود، شاید بتوانید با یک جستجوی ساده در گوگل و تایپ عبارت «router brand] home address]»، آدرس IP‌ روتر خود را بیابید.

type the home address of your router

۲- نام کاربری و رمزعبور خود را وارد کنید و برای رفتن به مرحله‌ی بعد، روی کلید OK کلیک کنید.

Log in and press the OK button

۳- روی Wireless Settings در منوی بالایی صفحه کلیک کنید. (ممکن است قسمت تنظیمات مربوط به شبکه‌ی وایرلس شما با تصاویر موجود متفاوت باشد، اما مراحل بسیار به هم شبیه‌اند.)

Click Wireless Settings

۴- از منوی کناری، گزینه‌ی Advanced Security Settings را انتخاب کنید. ممکن است مکان قرارگیری Advanced Security Settings متفاوت باشد و این گزینه با نام Security Settings در مکان دیگر قرار گرفته باشد.

Choose Advanced Security Settings

۴- اگر از یک روتر دو باندی (یا سه باندی) استفاده می‌کنید، باید این مراحل را برای هر باند تکرار کنید. SSIDا۲.۴ گیگاهرتز یا ۵.۰ گیگاهرتزی را انتخاب کنید (یا می‌توانید هر دو SSID را انتخاب کنید).

Choose either the 2.4 GHz SSID or 5.0 GHz

۵- گزینه‌ی Disable را انتخاب و روی Apply کلیک کنید.

Click Disable, and then Apply.

برای سایر باند‌ها نیز مراحل ۳ تا ۶ را مجددا به همین شکل تکرار کنید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات