گوگل استارتاپ Synergyse را خرید

گوگل استارتاپ Synergyse را خرید

گوگل با خرید بسیاری از شرکت‌های دیگر و نیز استارتاپ‌های مختلف سعی در رشد و گسترش خدمات خود داشته است. امروز نیز این شرکت رسما اعلام کرده که استارتاپ آموزشی و جوان Synergyse را خریداری کرده است. این استارتاپ در واقع پلتفرمی برای ارائه خدمات آموزشی بوده و قرار است با سرویس‌های Google Apps یکپارچه شود. در ادامه مطلب با زومیت همراه شوید.

گوگل امروز اعلام کرد که استارتاپ تورنتویی Synergyse را که سرویس آمورشی خود را مخصوصا در اپلیکیشن‌های گوگل ارائه می‌دهد، خریداری کرد. این شرکت قصد دارد تا اواخر سال میلادی جاری استارتاپ یاد شده را که برای استفاده از آن نیاز به افزونه گوگل کروم خواهد بود، با برنامه‌های خود یکپارچه‌سازی کند. جزئیات بیشتر در این مورد هنوز اعلام نشده است.

گوگل از Synergyse Training به عنوان یک مربی مجازی که با نمای کاربری اپلیکیشن‌های گوگل همراه است، و در پلتفرم ابری این غول فناوری ساخته شده، تشریح می‌کند. تا امروز قیمت اشتراک سالانه شخصی در این پلتفرم ۱۰ دلار بود و نیز ۱۰ دلار در سال به ازای هر کارمند در استفاده‌های تجاری. لازم به ذکر است که هزینه اشتراک برای دانشجویان در این پلفترم تا امروز رایگان بود. گزینه دیگری نیز وجود دارد که مخصوص شرکت‌هایی با نیروکار بیش از ۵۰۰۰ نفر در نظر گرفته شده و به صورت مورد به مورد ارائه می‌شود. اما حالا Synergyze Training برای تمامی کاربران Google Apps بدون هیچ هزینه‌ای در دسترس قرار گرفته و این در شرایطی است که مشتریان کنونی می‌توانند همانند قبل از سرویس مورد بحث استفاده کنند و تمامی این افراد نیز می‌توانند افزونه مختص آن را که برای مرورگر کروم ارائه شده به صورت رایگان دانلود کنند.

Synergyze Training ماژول‌های تعاملی صوتی و متنی ارائه می‌کند، و موضوعات آن به صورت مستقیم و از طریق Google Apps در دسترس هستند. از آنجا که تمامی تمرینات و محتوای این پلتفرم در فضای ابری ارائه می‌شوند، همیشه بروز بوده و ویژگی‌های جدید را نیز به صورت دائمی دریافت می‌کنند.

ساختن یک سرویس که نیاز به یکی از بهترین مرورگرهای حال حاضر دارد، توسط یکی از قدرتمندترین ارائه دهندگان سرویس‌های ابری ارائه می‌شود، و با هدف ارتقای آموزشی توسط یکی از بزرگترین غول‌های فناوری در دسترس قرار می‌گیرد که همه نشان از هدف گوگل در خرید این استارتاپ دارد. اما این‌ها تنها دلایلی نیستند که گوگل دست به چنین خریدی زده است. این خرید به احتمال بسیار زیاد باعث یک برد دیگر برای این شرکت شده؛ سازمانی‌هایی که از خدمات Synergyse استفاده کرده‌اند، به صورت متوسط در سطوح بالاتری از سرویس‌های Google Apps استفاده می‌کنند.

مجموعه سرویس‌های Google Apps (جیمیل، هنگ‌اوت، تقویم، گوگل پلاس، درایو، گوگل داکز، ‌‌Sheets، فرم‌های گوگل، اسلاید و Google Sites) در سرویس‌های تجاری پرداختی هم اکنون توسط بیش از ۲ میلیون مشتری مورد استفاده قرار می‌گیرند. این شرکت اساسا می‌خواهد از این نظر رشد کند همچنین گوگل می‌خواهد شرکت‌هایی که برای استفاده از سرویس‌های Google Apps ثبت نام‌ می‌کنند مجددا برای استفاده از آن ترغیب شوند. گوگل این‌گونه فکر می‌کند: «Synergyse یک روش محبوب برای بخش‌بندی ارائه خدمات آموزشی ما به کاربران و مشتریان این سرویس است.» بر اساس اعلام وب‌سایت این غول جستجوگر، Synergyse هم اکنون توسط ۳۰۰۰ سازمان مختلف در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد و ۴ میلیون کاربر را پشتیبانی می‌کند.

Synergyse در ماه فوریه ۲۰۱۳ توسط دو تن از کارمندان سابق گوگل به نام‌های وارون مالهوترا و مجید منظر‌پور تاسیس شد. این استارتاپ با هدف ارائه خدمات آموزشی در آوریل همان سال رسما شروع به کار کرد.

مالهوترا، منظر‌پور و آلکس کنبرگ که سمت مدیر ارشد فنی این پلتفرم را بر عهده دارند، در یک پست در بلاگ این شرکت اعلام کردند: «با اضافه شدن به تیم گوگل اپز، می‌توانیم هدف و برنامه‌های خود را به تعداد بسیار بیشتری از کاربران ارائه کنیم. ما حتی بیش از قبل و به صورت نزدیک‌تر با تیم سازنده Google Apps کار خواهیم کرد.»

در ادامه این پست آمده است: «پیشرفته شدن هدف ما با سرعت بالاتر برای تیم Synergyse بسیار هیجان انگیز است و مشتریان ما نیز به صورت مستقیم از منافع جدیدی بهره‌مند خواهند شد.

نظر شما در مورد این خرید جدید گوگل چیست؟

منبع venturebeat
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده