کسب اطلاعات در مورد اصطلاحات موجود در یک وب سایت بدون باز کردن صفحه جدید

چهارشنبه ۴ آبان ۱۳۹۰ - ۱۳:۰۲
مطالعه 2 دقیقه
شما می توانید اطلاعات لازم در مورد هر عبارت، اصطلاح یا تکنولوژی را با نگه داشتن ماوس روی آن کلمه در مرورگر فایرفاکس مشاهده کنید. در ادامه روش کسب اطلاعات در مورد عبارت مورد نظر را تنها با یک کلیک و در یک باکس کوچک در کنار صفحه، مشاهده می کنید.
تبلیغات

برای مشاهده تعریف هر آنچه در دنیای وب مشاهده می کنید، کافی است تنها چند قدم زیر را طی کنید:

1- افزونه QuickWiki را بر روی فایرفاکس خود نصب کنید.

برای نصب این افزونه بر روی مرورگر خود، ابتدا دکمه های Ctrl+Shift+A را فشرده و سپس افزونه QuickWiki را جست و جو کرده و آن را بر روی مرورگر خود نصب نمایید.

2- پس از ریستارت کردن مرورگر خود، هر بار که معنی یا اطلاعات لازم مربوط به یک جمله یا متن را نیاز داشتید، تنها کافی است آن کلمه یا عبارت را انتخاب کرده و کلید شیفت را نگه داشته و روی کلمه مورد نظر کلیک راست کنید. همچنین می توانید روی کلمه مورد نظر کلیک راست کرده و گزینه QuickWiki را انتخاب نمایید.

QuickWiki_popup_definition_610x343

3- اگر به دنبال تعریف کلمه یا عبارتی هستید که می توانید کلید Ctrl و Space را همزمان فشار دهید و در باکس باز شده، عبارت مد نظر خود را وارد کنید.

4- برای تغییر کلید های میانبر جهت دست یابی به هر یک از ویژگی های موجود در QuickWiki می توانید به منوی Setting مرورگر فایرفاکس رفته و گزینه Add-on را انتخاب کنید. از منوی سمت چپ، گزینه Extensions را انتخاب کرده و کلید آپشن مربوط به افزونه QuicWiki را کلیک کنید. اکنون می توانید با استفاده از این گزینه ها کلید های میانبر مورد نظر خود را انتخاب کنید.

quckwiki-firefox-addon-1

منبع: Cnet

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات