سافاری پرکاربرترین مرورگر و فیس‌بوک محبوب‌ترین اپلیکیشن در تلفن‌های هوشمند هستند

سافاری پرکاربرترین مرورگر و فیس‌بوک محبوب‌ترین اپلیکیشن در تلفن‌های هوشمند هستند

کاربران تلفن‌های هوشمند ترجیح می‌دهند تا از طریق اپلیکیشن‌ها به سرویس‌های اینترنتی دسترسی داشته باشند تا به کمک مرورگر، وب‌سایت را باز کنند. با این وجود از بین مرورگرهای موبایل، سافاری اپل محبوب‌تر از مرورگرهای گوگل، مایکروسافت و غیره است.

براساس گزارش ComScore کاربران امریکایی روزانه بصورت میانگین ۲ ساعت و ۴۲ دقیقه از زمان خود را صرف کار با تلفن هوشمند خود می‌کنند. اکثر آن‌ها حدود ۲۳ دقیقه از زمان خود را صرف اجرای اپلیکیشن‌ها می‌کنند، ۳۲ درصد از وقت خود را صرف بازی و ۲۸ درصد را به استفاده از شبکه‌های اجتماعی و ارسال و دریافت پیغام می‌کنند.

براساس این تحقیقات، اپلیکیشن‌ها که در سال‌های گذشته کمتر مورد توجه کاربران قرار می‌گرفتند، حالا بیشتر اهمیت پیدا کرده‌اند و کاربران ترجیح می‌دهند کمتر از مرورگر استفاده نموده و در عوض نیازهای خود را از طریق اپلیکیشن‌ها مرتفع کنند.

کاربران تنها ۱۴ درصد از زمان خود را به وب‌گردی از طریق مرورگر اختصاص می‌دهند. در بین مرورگرها نیز سافاری اپل ۵۰ درصد سهم، مرورگر کروم ۳۵ درصد و مرورگرهای دیگر نیز ۱۵ درصد باقی مانده را تحت کنترل خود دارند. این بدین معنی است که کاربران آیپد، آیفون و آیپادهای اپل بیشتر از کاربران اندرویدی به وب‌گردی از طریق ابزار همراه خود می‌پردازند.

نکته جالب توجه دیگر در گزارش ComScore آن است که آیفون اپل بیشترین کاربر آنلاین را بین تمام تلفن‌های هوشمند متصل به اینترنت دارد و آیپد نیز بیشترین کاربر آنلاین را بین تبلت‌ها دارد.

از بین اپلیکیشن‌ها نیز فیس‌بوک و یوتیوب به ترتیب با ۱۷ و ۴ درصد بیشترین استفاده را داشته‌اند.

شما چقدر از طریق تلفن هوشمند یا تبلت به وب گردی می‌‌پردازید؟


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید