سامسونگ از سه پروژه‌ی جدید C-Lab رونمایی کرد

سامسونگ از سه پروژه‌ی جدید C-Lab رونمایی کرد

در آستانه‌ی نمایشگاه CES 2018، سامسونگ از سه پروژه‌ی جدید کارگاه ایده‌پردازی خود رونمایی کرد.

سامسونگ شمایی کلی از سه محصول جدیدی که در آزمایشگاه شخصی این شرکت در حال تولید است به تصویر کشید. غول کره‌ای دنیای فناوری قرار است در روزهای آتی در نمایشگاه CES به‌طور کامل این سه محصول را معرفی کند.

چند ماه پیش، سامسونگ اپلیکیشن رلومینو (Relúmĭno) را معرفی کرد. این اپلیکیشن که با هدست واقعیت مجازی Gear VR سامسونگ کار می‌کند، برای کمک به افراد دارای مشکل بینایی طراحی شده است؛ طرز کار این اپلیکیشن به این شکل است که دوربین عقب گوشی هوشمند به‌عنوان چشم هدست VR عمل می‌کند و اپلیکیشن وظیفه‌ی بزرگ‌نمایی محیط‌های خاصی مثل کتاب و آثار هنری را بر عهده می‌گیرد. همزمان، تنظیم کنتراست و روشنایی تصویر برای کمک به دید بهتر نیز توسط اپلیکیشن انجام می‌شود. محصول در حال ساخت در C-Lab، در راستای تکمیل این پروژه است: عینک هوشمندی که مخصوص کار با اپلیکیشن رلومینو ساخته می‌شود.

با اینکه سامسونگ جزئیات چندانی در خصوص عینک رلومینو عنوان نکرده است، می‌توان حدس زد که این عینک برای کارآمدتر کردن اپلیکیشن رلومینو در دنیای واقعی طراحی شده است. به هر حال، اینکه برای استفاده از رلومینو همیشه یک هدست واقعیت مجازی بزرگ روی صورت داشته باشید چندان مطلوب نیست. عینک رلومینو به گوشی هوشمند وصل خواهد شد و باتری و پردازنده‌ی آن را به کار خواهد گرفت؛ اما دوربین و نمایشگر داخلی آن باعث می‌شوند برخلاف حالتی که از هدست VR استفاده می‌کنید، مجبور نباشید گوشی خود را جلوی عینک قرار دهید.

محصول دیگر سامسونگ S-ray یا اشعه‌ی صوت است. این محصول که سعی شده قابل‌ حمل باشد، ایده‌ی جالبی است که می‌تواند کاربردهای فراوانی داشته باشد. برای مثال، ممکن است بخواهید که در محیط کار خود بدون گذاشتن هدفون موسیقی گوش کنید یا اخبار را دنبال کنید. می‌توانید این کار را بدون اینکه مزاحم همکاران شوید به‌راحتی و با کمک اسپیکر S-ray انجام دهید. سامسونگ گفته است که محصولات متنوعی در رابطه با S-ray در نمایشگاه CES معرفی خواهد کرد که یکی از آن‌ها گردنبندی است که به کمک آن می‌توانید اسپیکر مجهز به S-ray را با خود به همراه داشته باشید.

آخرین خروجی کارگاه سامسونگ موسوم به C-Lab که در نمایشگاه پیش‌ رو نمایش داده خواهد شد، GoBreath است. این محصول که برای کمک به افراد دارای مشکل ریوی طراحی شده است، راهکارهایی برای پیشگیری و حل اینگونه مشکلات به کاربر ارائه می‌کند.

محصول یادشده دستگاهی قابل‌ حمل است که به همراه اپلیکیشنی مخصوص ارائه می‌شود. در این اپلیکیشن نکاتی در خصوص ورزش‌های خاص برای افرادی که از تنگی نفس رنج می‌برند ارائه می‌شود. پزشکان نیز برای بررسی روند بهبود بیماران تنفسی خود می‌توانند از طریق سرویس ابری از راه دور به شرایط سلامتی بیمار نظارت داشته باشند.

سامسونگ C-Lab را در سال ۲۰۱۲ با هدف رشد و پرورش ایده‌های کارمندان خود تأسیس کرد و رفته‌رفته از اواخر سال ۲۰۱۵ پروژه‌های این کارگاه ایده‌پردازی را رونمایی کرد. شرکت کره‌ای وقتی پروژه به مرحله‌ای از کمال برسد، با پیدا کردن بازار مناسب، آن را به‌عنوان یک خروجی موفق وارد مراحل رونمایی، تولید و تبلیغات می‌کند. محصولاتی نظیر دوربین پوشیدنی ۳۶۰ درجه، کمربند و کفش هوشمند خروجی‌های همین کارگاه هستند.

سامسونگ طی چند روز آینده و در جریان نمایشگاه CES لاس‌‌وگاس از خروجی‌های بیشتری از این کارگاه رونمایی خواهد کرد که به احتمال قریب به یقین، یکی از آن‌ها دوربین پوشیدنی ۳۶۰ درجه‌ای به نام Linkflow است که قبلا به‌عنوان پروژه‌ی C-Lab معرفی شده بود.

منبع venturebeat

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید