ویژگی‌های سیستم کمک راننده‌ی جدید مینی کوپر ۲۰۱۴

یک‌شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۲ - ۲۲:۰۶
مطالعه 3 دقیقه
مینی کوپر مدل ۲۰۱۴ دارای ویژگی‌های جذابی است که آن را به خودرویی ایمن‌تر و راحت‌تر تبدیل می‌نماید. در ادامه همراه زومیت باشید تا با این ویژگی‌ها بیشتر آشنا شوید.

وقتی که مینی کوپر ۲۰۱۴ از ماه آینده شروع به کار کند، شکل ظاهری تازه، فضای داخلی زیبا و موتور سه سیلندر کم مصرف تنها ویژگی‌هایی نخواهند بود که ارائه خواهد کرد، بلکه سیستم‌های کمک راننده‌ی پیشرفته نیز در مدل‌های لوکس آن دیده خواهد شد. شرکت پدر مینی یعنی BMW قصد دارد وقتی که صحبت از راحتی و امنیت به میان می‌آید، خانواده‌ی مینی خود بعنوان یک خودروی کامپکت بر سر زبان‌ها باشد.

طراحان برای ایمنی بیشتر یک نمایشگر ایستاده درست در بالای فرمانِ کوپر جدید نصب کرده‌اند. اطلاعاتی که در آن نمایش داده می‌شود شامل سرعت، دستورالعمل‌های مسیریابی، ایستگاه رادیو یا شماره ترک موسیقی و علائم هشدار دهنده‌ی تصادف می‌شود. ویژگی خاص این نمایشگر این است که تصاویر نمایش داده شده در یک فاصله‌ی مجازی دیده می‌شوند. این بدین معنی است که زمانی که راننده بلافاصله بعد از جاده به نمایشگر نگاه می‌کند، بدون نیاز به متمرکز کردن چشمان خود تصاویر را واضح خواهد دید.

مینی‌های جدید همچنین دارای سیستم‌های هشدار برخورد و هشدار عابر پیاده می‌باشند که شامل عملکرد ترمز داخل شهر می‌شود که در سرعت‌های پایین (تا ۵۶ کیلوتر بر ساعت) اگر راننده موفق به دیدن اشیاء یا عابرین پیاده در مقابل خودرو نشد، به صورت خودکار ترمز می‌گیرد. این سیستم با تکیه بر دوربین چندمنظوره که به صورت مداوم جاده‌ی مقابل را نظارت می‌کند، کار می‌کند.

در سرعت‌های بالاتر سیستم بر سرعت خودرو و فاصله‌ی آن با خودروهای پیش رو را نظاره می‌کند. به محض اینکه سیستم خطر برخورد را ثبت کند، با علائم شنیداری و تصویری به راننده هشدار داده خواهد شد. اگر راننده موفق به عکس‌العمل مناسب در زمان مناسب نشد سیستم خودش اقدام به گرفتن ترمز خواهد کرد. کروز کنترل مینی کوپر جدید دارای این ویژگی است که اگر خودروی جلویی خیلی نزدیک شد، سیستم قبلی سرعت خودرو را کم کرده و زمانی که فاصله‌ی ایمنی رعایت شد مجدداً سرعت را افزایش خواهد داد.

بهتر از تمام این ویژگی‌ها سیستم اطلاعات محدوده‌ی سرعت می‌باشد که قادر به خواندن علائم ترافیکی بوده و تضمین می‌کند که شما هرگز از سرعت مجاز تجاوز نخواهید کرد. نکته‌ی مهم اینکه سیستم، اطلاعات روی سیستم مسیریابی را با علائم خوانده شده برای جلوگیری از هشدار اشتباه مقایسه می‌کند. همچنین سیستم به طور موقت تمام اطلاعات را ذخیره می‌کند تا به عنوان مثال اگر برای مدت کوتاهی استراحت کردید در هنگام شروع مجدد حرکت اطلاعات قبلی بلافاصله در دسترس باشند.

مینی همچنین مجهز به سیستمی است که اگر خودرویی در مقابل یا در لاینی که قصد ورود به آن را دارد تشخیص دهد، به آن چراغ خواهد داد. ممکن است بدلیل قوانین و محدودیت‌های چراغ جلو در خودروهایی وارد شده به ایالات متحده در دسترس نباشد.

برای راحتی بیشتر مینی به سیستم کمک پارک مجهز می‌باشد. وقتی که با سرعت کمتر از ۳۲ کیلومتر بر ساعت در حرکت باشید خودرو به صورت خودکار فضاهای پارک بین خودروها را ثبت می‌کند. اگر سیستم فعال باشد به محض اینکه فضای مناسب برای پارک پیدا شود عمل پارک کردن تنها با فشردن یک دکمه انجام خواهد پذیرفت. سیستم خط پارک را محاسبه کرده و بصورت خودکار خودرو را بدون نیاز به استفاده از فرمان و تنها با فشردن پدال ترمز و گاز، پارک می‌کند.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود