تویوتا برای ساخت ابرخودروی هیبریدی با BMW همکاری می‌کند

تویوتا برای ساخت ابرخودروی هیبریدی با BMW همکاری می‌کند

وقتی تویوتا با جنرال موتورز همکاری کرد آنها دوقلوهای وایب/ماتریکس را عرضه کردند. با سوبارو نیز یک سه‌گانه از خودروهای اسپرت که دیفرانسیل عقب بودند و در جلو یک باکسر داشتند، ساختند. حال این خودروساز قصد دارد که با همکاری BMW یک ابرخودروی هیبریدی تولید کند.

تویوتا به جهت تلاش برای قرار گرفتن در رده‌ی تولید‌کنندگانی مانند فراری، پورشه، مک‌لارن و حتی مرسدس AMG در زمینه ساخت ابرخودروهای سازگار با محیط زیست، به طور مشترک با BMW خودرویی با الهام گرفتن از لکسوس LFA، که به جای موتور V10 آن یک نیروی محرکه هیبریدی استفاده خواهد شد و قیمت آن حدود ۳۰۰ هزار دلار .پیش‌بینی می‌شود، خواهند ساخت.

از یک طرف تویوتا بافت فیبر کربن، تخصص خود در ساخت شاسی و تجارب خود در فناوری هیبریدی با کارایی بالا را ارائه خواهد کرد و از طرف دیگر BMW قابلیت‌ تولید انبوه خود برای تولید فیبرهای کربنی و پلاستیکی مورد نیاز و همچنین موتورهایی که به اندازه‌ی موتور V10 خودروی LFA نیرو داشته باشد و در عین حال کوچکتر بوده و آلودگی کمتر، تعداد سیلندر کمتر و مصرف بهینه‌تر مانند موتور V8 توربوی ۴.۴ لیتری M5 با ۵۵۲ اسب بخار قدرت داشته باشد، ارائه خواهد کرد.

مهم نیست که تویوتا چقدر وقت تلف می‌کند (حدودا یک دهه از معرفی LFA تا ورود آن به بازار طول کشید!)، ولی این پروژه در حال انجام است و BMW i8 در حال انجام تست‌های نهایی در زمینه‌ی قاب فیبر کربن و آلودگی‌های موتور هیبریدی در پیست آزمایشات تویوتا در کوهستان فوجی می‌باشد.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده