تماشا کنید: معرفی سیستم هوشمند رانندگی در مرسدس بنز S کلاس

تماشا کنید: معرفی سیستم هوشمند رانندگی در مرسدس بنز S کلاس

طبق سنت همیشگی، امسال نیز مرسدس بنز به‌عنوان یکی از غول‌های صنعت خودروسازی حاضر در نمایشگاه فرانکفورت، آخرین یافته‌ها و نمونه‌های تولید شده را در معرض دید تماشاگران قرار داد. اما شاید بتوان مهمترین دست‌آورد مرسدس بنز را معرفی سیستم هوشمند رانندگی نامید که بر روی مرسدس بنز کلاس S معرفی گردید.

حدود یک ماه پیش از زمان معرفی این محصول، عده‌ای از کارشناسان و طراحان مرسدس بنز، با انجام‌ تست‌های متعدد در جاده و همچنین در ترافیک داخل شهر، از کارایی این سیستم در شرایط مختلف اطمینان حاصل کردند. لازم به ذکر است که این گروه، مسیر 100 کیلومتری بین Mannheim تا Pforzheim را که 125 سال پیش برتا بنز و کارل بنز برای اولین باربا استفاده از اتومبیل آن راطی کرده بودند، برای آزمایش انتخاب کردند.

MercedesBenz Internal

این سیستم مجهر به دوربین و انواع حس‌گرهاست که هوش مصنوعی آن با تحلیل داده‌های دریافتی از آن‌ها قادر به محاسبه‌ی مکان خودرو و همچنین هدایت خودرو در ادامه‌ی مسیر است. هوش مصنوعی این سیستم با گردآوری اطلاعات مکانی با استفاده از نقشه‌های سه بعدی که توسط نوکیا تهیه شده است و همچنین حس‌گرهای موجود که محاسبه‌ی فاصله با اشیاء اطراف و سرعت را برعهده دارند، می‌تواند با توجه به الگوریتم‌های موجود، خودرو را در بهترین مسیر و سرعت ممکن هدایت نماید. دوربین‌های تعبیه شده قادرند در هر شرایط آب و هوایی، انواع موانع موجود و همچنین انواع چراغ‌های هشدار دهنده را تحلیل نموده و بهترین تصمیم را در قبال آن‌ها اخذ نمایند.

اما این سیستم، فاصله‌ی زیادی تا عرضه بصورت یک محصول تجاری را دارد، چراکه در طول مسیر آزمایش، گاهی تصمیمات اشتباهی از سوی سیستم اتخاذ می‌شد که مهندس ناظر خودرو را وادار به در دست گرفتن کنترل خودرو می‌کرد. مرسدس بنز زمان عرضه‌ی این محصول را سال 2020 میلادی عنوان کرده است. لازم به ذکر است که نیسان نیز وعده‌ی عرضه‌ی یک سیستم هوشمند رانندگی را در سال 2020 داده است. شاید بتوان این سیستم را یکی از نمونه‌های موفق تولید شده نامید. در ادامه ویدئوی معرفی این محصول را مشاهده می‌کنید.

نظر شما در مورد این نمونه‌ی تولید شده چیست؟ آیا آرزوی انسان برای تولید چنین خودروهایی به حقیقت خواهد پیوست؟ آیا با ارائه این خودروها می‌توان تصادفات ناشی از خطای انسانی را کاهش داد؟

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده