۳۰ هزار خودرو موستانگ به‌دلیل «چرخش ناخواسته فرمان» فراخوان شدند

پنج‌شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۴
مطالعه 2 دقیقه
mustang mach 1 موستانگ مک وان نمای روبرو
برخی مدل‌های موستانگ با مشکل فرمان مواجه هستند و فورد برای حل این مسئله، بیش از ۳۰ هزار خودرو را فراخوان کرده است.
تبلیغات

فورد فراخوانی را برای بیش از ۳۰ هزار دستگاه موستانگ منتشر کرد. این خودروها در سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ تولید شده‌اند و دلیل صدور این فراخوان، نقص در سیستم فرمان اعلام شده.

تاکنون هیچ‌گونه گزارشی از تصادف یا آسیب بدنی مرتبط با مشکل فرمان ثبت نشده است و نیز جزئیاتی در مورد اینکه کدام مدل‌های EcoBoost یا GT با مشکل مواجه هستند، در دست نیست.

بر اساس گفته‌ی فورد، سنسور دیجیتالی گشتاور ثانویه در برخی از خودروها ممکن است به اشتباه کالیبره شده باشد. به عبارت ساده‌تر، سیستم فرمان به‌درستی تنظیم نشده است.

از آنجایی که سیستم فرمان مدل‌های جدید موستانگ الکترونیکی است، خرابی سنسور می‌تواند باعث لرزش فرمان به عقب‌وجلو هنگام تلاش راننده برای تغییر جهت شود. هنوز مشخص نیست دامنه‌ی نوسان فرمان چقدر است. بر اساس اعلام فورد، فرمان خودرو می‌تواند «برخلاف میل راننده، به طرفین بچرخد.»

فورد پس از اطلاع از مشکلات سیستم فرمان از طریق یکی از تامین‌کنندگان خود، تحقیقات را آغاز کرد. تا به این لحظه دو مورد شکایت مرتبط با گارانتی که احتمالاً به همین مشکل مربوط می‌شود به فورد گزارش شده است.

راه‌حل مشکل فرمان، نسبتاً ساده است و نمایندگی‌های فروش فورد یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری را برای واحد کنترل فرمان هیدرولیک خودرو نصب خواهند کرد.

فراخوان موستانگ، جدیدترین مورد از موارد متعدد فراخوان‌های اخیر فورد است. تنها یک هفته پیش، فراخوانی برای بیش از ۵۵۲ هزار دستگاه وانت F-150 به دلیل مشکلات گیربکس صادر شد. ازطرفی در اوایل تیر ماه، فراخوان دیگری برای موستانگ به‌دلیل خطر بالقوه‌ی آتش‌سوزی منتشر شده بود.

فورد تاکنون در سال ۲۰۲۴ فراخوان‌هایی را برای تعمیر میلیون‌ها دستگاه خودرو به دلیل مشکلات مختلف صادر کرده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات