کونیگزگ می‌گوید رکورد حیرت‌انگیز ۴۰۰ کیلومتربرساعتی خود را با ابرخودرو Jesko شکست

سه‌شنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۰
مطالعه 1 دقیقه
کونیگزگ jesko absolut در حال شکاندن رکورد ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت
کونیگزگ با شکست رکورد سرعت پیشین خود، با ابرخودرو Jesko به رکورد جدید سرعت ۴۰۰ کیلومتربرساعت رسید.
تبلیغات

شرکت کونیگزگ روز دوشنبه اعلام کرد که موفق شده است خودرو Jesko را در زمان خارق‌العاده‌ی ۲۷٫۸۳ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۴۰۰ کیلومتربرساعت برساند و مجدداً متوقف کند. این زمان، رکورد قبلی ثبت‌شده در سال ۲۰۲۳ توسط کونیگزگ Regera را با اختلاف ۰٫۹۸ ثانیه پشت سر گذاشت.

کونیگزگ می‌گوید Jesko Absolut همچنین رکورد سرعت صفر تا ۴۰۰ کیلومتربرساعت در مدت زمان تنها ۲۸٫۲۷ ثانیه شکست (۱٫۳۳ ثانیه سریع‌تر از رکورد Regera). این خودرو همچنین رکورد سریع‌ترین خودرو تولیدی در رسیدن به سرعت ۴۰۰ کیلومتربرساعت (۱۸٫۸۲ ثانیه) و ۴۰۲٫۳ کیلومتربرساعت (۱۹٫۲ ثانیه) را نیز به خود اختصاص داده است.

دستیابی به هر چهار رکورد فوق با حضور مارکوس لوند، راننده‌ی تست کونیگزگ، در یک فرودگاه در اوربرو کشور سوئد انجام شده است.

Jesko یکی از سرکش‌ترین و پرقدرت‌ترین ابرخودروهای حال حاضر جهان است. موتور ۵٫۰ لیتری توئین‌توربو V8 این خودرو با سوخت E85، قدرتی معادل ۱۶۰۰ اسب بخار را تولید می‌کند. نیروی موتور نیز از طریق گیربکسی به نام LST (Light Speed Transmission) به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود. این گیربکس ۹ سرعته از ۷ کلاچ برای تعویض دنده‌های فوق‌العاده‌سریع استفاده می‌کند.

کونیگزگ در نسخه‌ی Absolut ابرخودرو Jesko، آگاهانه و تعمداً باله‌ی بزرگ را کنار گذاشته است تا با کاهش دان‌فورس (نیروی لیفت روبه‌پایین که مقاومت هوا روی باله‌ی خودرو وارد می‌کند) و بهینه‌سازی نیروی درگ، به شتاب‌گیری بهتر و سرعت بالاتر در مسیر مستقیم دست یابد.

درحالی‌که رکورد ثبت‌شده بدون شک فوق‌العاده است، کریستین فون کونیگزگ، بنیان‌گذار شرکت، اعتقاد دارد Jesko Absolut در صورت داشتن فضای کافی می‌تواند به سرعت‌هایی در حدود ۵۳۰ کیلومتربرساعت برسد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات