ابرخودرو جدید جنسیس برای بازی گرن توریسمو ساخته شده است

پنج‌شنبه ۷ تیر ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۰
مطالعه 3 دقیقه
نمای سه‌چهارم جلو خودرو گرن توریزمو جنسیس
خودرو مفهومی جدید جنسیس برای بازی گرن توریسمو ساخته شده است و قدرت سرسام‌آوری دارد.
تبلیغات

جنسیس از خودرو مفهومی تک‌ساخت X Gran Racer Vision Gran Turismo رونمایی کرد که چهارمین خودرو مفهومی جنسیس برای بازی گرن توریسمو محسوب می‌شود. این خودرو جنبه‌ی نمایشی دارد و تولید نخواهد شد.

خودرو مفهومی جدید جنسیس در نمایشگاه بین‌المللی خودرو بوسان ۲۰۲۴ در کره‌‌ جنوبی رونمایی شد و اساساً نسخه‌ی تقویت‌شده‌ی جنسیس X گرن برلینتا محسوب می‌شود که اواخر سال گذشته معرفی شد.

نمای جلو خودرو مفهومی جنسیس گرن توریسمو در کنار نسخه‌ی عادی
Genesis

خودرو جدید جنسیس از لحاظ ظاهری تهاجمی‌تر است و از کیت آیرودینامیکی حجیم با یک باله‌ی عقب بسیار بزرگ از جنس فیبر کربن بهره می‌برد. هواکش‌های روی گلگیرها، باله‌ی مرکزی عقب و برف‌پاک‌کن تک‌تیغه که از وسط شیشه‌ی جلو عبور می‌کند، این خودرو را از نسخه‌ی جاده‌ای متمایز می‌کند.

جنسیس قوای محرکه‌ی هیبریدی خودرو را ارتقا داده است. موتور V6 با توان ۸۷۰ اسب بخار و گشتاور ۱٬۰۷۲ نیوتن‌متر در بخش جلویی خودرو قرار گرفته که به یک سوپرشارژر برقی مجهز است. موتور برقی نصب‌شده روی محور جلو ۶۷۰ اسب بخار قدرت و ۳۰۴ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. مجموع خروجی این دو موتور به عدد خیره‌کننده‌ی ۱٬۵۴۰ اسب بخار و گشتاور ۱٬۳۷۶ نیوتن‌متر می‌رسد. دور موتور این خودرو می‌تواند به ۱۰٬۰۰۰ دوربردقیقه برسد.

نمای سه‌چهارم جلو خودرو مفهومی جنسیس گرن توریسمو
Genesis
نمای سه‌چهارم عقب خودرو مفهومی جنسیس گرن توریسمو
Genesis
نمای عقب خودرو مفهومی جنسیس گرن توریسمو
Genesis

کل خروجی سیستم نسبت‌به خودرو مفهومی قبلی، افزایش ۴۶۹ اسب بخاری و ۸۸٫۱ نیوتن‌متری را نشان می‌دهد. با این حال اعداد مهم نیستند؛ چراکه خودرو جدید جنسیس فقط برای بازی گرن توریسمو طراحی شده است.

برای هماهنگی خودرو مفهومی جدید جنسیس با خط تولید سری خودروهای مگما، رنگ نارنجی محصربه‌فردی برای آن انتخاب شده. مگما زیرمجموعه‌ی جدیدی از جنسیس است که روی تولید خودروهای با عملکرد بالا تمرکز دارد.

نمای داخلی خودرو مفهومی جنسیس گرن توریسمو و فرمان
Genesis
نمای داخلی خودرو مفهومی جنسیس گرن توریسمو
Genesis

در کابین خودرو از صندلی تکی اسپرت از جنس فیبر کربن، رول کیج کاملاً یکپارچه و غربیلک فرمان مسابقه‌ای استفاده شده است. کنسول مرکزی دکمه‌های بیشتری برای تنظیمات مختلف مانند میزان دخالت سیستم کنترل کشش دارد.

فعلا مشخص نیست گیمرها چه زمانی می‌توانند با خودرو جدید جنسیس در گرن توریسمو رانندگی کنند. اما احتمالا این خودرو با آپدیت بعدی به بازی اضافه خواهد شد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات