ظاهرا بازار خودروهای برقی چین روزبه‌روز بزرگ‌تر می‌شود

پنج‌شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۴۰
مطالعه 1 دقیقه
خودروی BYD Sea Lion
نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که بازار خودروهای برقی چین رشد بی‌سابقه‌ای تجربه می‌کند.
تبلیغات

براساس جدیدترین تحقیقات انجام‌شده توسط Rho Motion، بازار جهانی خودروهای برقی درحال گسترش است که عمدتا نتیجه‌ی افزایش تقاضا برای خودروهای برقی در چین محسوب می‌شود. از سوی دیگر، بازار خودرو آمریکای شمالی و اروپا در رکود به سر می‌برند.

در بازه‌ی زمانی ژانویه تا می (دی ۱۴۰۲ تا خرداد ۱۴۰۳)، بازار خودروهای برقی چین شاهد رشد فروش ۳۱ درصدی نسبت‌به سال گذشته و افزایش ۳۶ درصدی تنها در ماه می (اردیبهشت و خرداد) بود. آمریکای شمالی و اروپا به ترتیب شاهد رشد پنج و چهار درصدی در بازه‌ی زمانی یادشده بودند.

فروش خودرو در بازار جهانی خودروهای برقی از ژانویه تا می (دی ۱۴۰۲ تا خرداد ۱۴۰۳) افزایش قابل توجه ۲۰ درصدی تجربه کرد که نشان می‌دهد چین تا چه اندازه از نظر فروش خودروهای برقی از بقیه‌ی کشورها جلوتر است. بازار خودروهای برقی چین بیش از ۵۰ درصد از فروش جهانی را به خود اختصاص داده.

تحلیلگران بر این باورند که موانع اقتصادی در آمریکای شمالی و اروپا، به همراه کاهش مشوق‌های دولتی برای خرید خودروهای برقی، به فروش آن‌ها آسیب می‌زند. همچنین اعمال تعرفه‌های بالاتر بر واردات خودروهای برقی چینی در ایالات متحده و اتحادیه‌ی اروپا منجر به تقاضای پایین‌تر شده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات