فراری سیستم موقعیت‌یاب خودروهایش را به‌خاطر آیفون و اندروید حذف می‌کند

شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۵۱
مطالعه 1 دقیقه
خودرو فراری Purosangue
فراری با تکیه بر گوشی‌های هوشمند، با سیستم موقعیت‌یاب داخلی خودروهایش خداحافظی می‌کند.
تبلیغات

امروزه بسیاری از افراد به‌جای موقعیت‌یاب داخلی خودروها، ترجیح می‌دهند گوشی‌های هوشمند خود را به اپل CarPlay یا اندروید Auto متصل و از این سیستم‌ها استفاده کنند. اکنون فراری تصمیم گرفته است سیستم موقعیت‌یاب داخلی را از برخی خودروهایش حذف کند.

سال‌ها قبل، سیستم موقعیت‌یاب در خودروها، به‌عنوان آپشن لوکس به‌حساب می‌آمد، اما این ویژگی به‌تدریج به یکی از امکانات رایج تبدیل شد و حالا در اکثر خودروهای میان‌رده هم ارائه می‌شود. ظهور فناوری‌هایی مثل اپل CarPlay و اندروید Auto باعث شد سیستم‌های موقعیت‌یاب قدیمی تا حد زیادی بلااستفاده شوند.

فراری با حذف موقعیت‌یاب داخلی از خودرو Purosangue و 12Cilindri، روند استفاده از گوشی‌های هوشمند برای موقعیت‌یابی را به‌طور کامل پذیرفته است. نکته جالب اینکه حتی امکان سفارش این آپشن به‌صورت جداگانه وجود ندارد.

امانوئل کاراندو، مدیر بخش بازاریابی محصولات فراری می‌گوید: «ما باور داریم استفاده از گوشی‌های هوشمند و امکان فوق‌العاده‌ی Mirroring آن‌ها، هم کاربرپسندتر و هم به‌روزتر است. از طرفی، خودروهای فراری برای استفاده‌ی روزانه ساخته نشده‌اند. ما نمی‌خواهیم مشتریانمان هر بار که پشت فرمان فراری می‌نشینند مجبور باشند روش کار با سیستم ناوبری جدیدی را یاد بگیرند.»

حذف سیستم موقعیت‌یابی داخلی خودروهای فراری ایراداتی هم دارد. به‌عنوان مثال در مناطقی که آنتن‌دهی ضعیف باشد، شاید نتوان نقشه‌ها را به‌درستی ازطریق Apple CarPlay یا Android Auto بارگذاری کرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات