لامبورگینی ۶ میلیون دلاری؛ گران‌قیمت‌ترین خودرویی که آنلاین فروخته شده است

شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
نمای سه‌چهارم جلو خودرو لامبورگینی وننو رودستر ۲۰۱۵
لامبورگینی وننو ۲۰۱۵ رکورد گران‌قیمت‌ترین خودرو فروخته‌شده به‌صورت آنلاین را شکست.
تبلیغات

یک دستگاه لامبورگینی وننو رودستر پس از دو سال ماندن در یکی از نمایندگی‌های خودرو در دبی، به قیمت ۶ میلیون دلار در یک حراجی آنلاین فروخته شد. وننو یک خودرو سوپر اسپرت جذاب است که در سال ۲۰۱۳ معرفی شد. لامبورگینی در آن زمان اعلام کرد که تنها ۹ دستگاه از وننو تولید می‌کند.

طبق گفته‌های نمایندگی فروش، وننو گران‌ترین خودرویی است که تاکنون به‌صورت آنلاین به فروش رسیده است. رکورد قبلی متعلق به فراری لافراری آپرتا مدل ۲۰۱۷ بود که به قیمت ۵٫۳۶ میلیون دلار در سال ۲۰۲۲ به‌فروش رفت.

نمای سه‌چهارم عقب خودرو لامبورگینی وننو رودستر ۲۰۱۵
نمای جلو خودرو لامبورگینی وننو رودستر ۲۰۱۵
نمای داخلی خودرو لامبورگینی وننو رودستر ۲۰۱۵
نمای عقب خودرو لامبورگینی وننو رودستر ۲۰۱۵

وننو فروخته‌شده قبلاً متعلق به یکی از اعضای خانواده‌ی سلطنتی عربستان سعودی بوده و ۱٬۷۷۸ کیلومتر کار کرده است. موتور V12 تنفس طبیعی ۶٫۵ لیتری لامبورگینی با ۷۴۰ اسب بخار قدرت و ۶۹۰ نیوتن‌متر گشتاور، قلب تپنده‌ی این ابرخودرو را تشکیل می‌دهد.

وننو در ۲٫۹ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت می‌رسد و به حداکثر سرعت ۳۵۴ کیلومتربرساعت دست پیدا می‌کند. طبق گفته‌ی لامبورگینی هدف از طراحی وننو، ساخت خودرویی با ذات مسابقه‌ای و پیست‌محور با قابلیت تردد در جاده‌های عمومی است.

وننو ۶ میلیون دلاری از بدنه‌ی مشکی مات، قطعات فیبرکربنی و عناصر سبز رنگ بهره می‌برد. داخل کابین ترکیبی از چرم سبز و جیر دیده می‌شود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات