با شورلت C7 کوروت جنرال موتورز آشنا شویم

با شورلت C7 کوروت جنرال موتورز آشنا شویم

کمپانی جنرال موتورز یکی از خودروسازان برتر دنیاست و خبرنگاران توجه زیادی به فعالیت‌ها و محصولات جدید این شرکتدارند. یکی از خودروهای قدرتمند مسابقه‌ای این کمپانی، Corvette Racing C6R بود و در نمایشگاه دیترویت امسال، خودرو  Chevrolet C7 Corvette این کمپانی به نمایش گذاشته شد که در ادامه اطلاعات و گالری تصاویر مربوط به آن را مشاهده خواهید کرد.

C7 کمی کوچک‌تر از نسل قبلی‌ است که علت آن احتمالاً مربوط به سطوح کناری و لبه‌های تیزتر آن است. به طور کلی بدنه طوری طراحی شده که با استفاده از فرورفتگی‌های ناحیه‌ای، حجم خودرو کمتر شود، البته به جز چرخ‌های بزرگش.

موتور خودرو مثل بیشتر ماشین‌های مسابقه‌ای دارای 8 سیلندر با آرایش V شکل است، یک موتور V8 با حجم جابجایی 6.2 لیتر که توان آن 450 اسب بخار است و گشتاوری برابر با 450 پوندفوت فراهم می‌کند.

C7 سریع‌ترین خودروی استاندارد از خانواده‌ی کوروت است چرا که در کمتر از 4 ثانیه سرعت آن از 0 به 60 مایل بر ساعت (0 تا 96 کیلومتر در ساعت) می‌رسد.

البته قبلاً در مورد بازدهی بهتر و آلودگی کمتر C7 نسبت به C6 حرف‌هایی زده شده بود و این احتمال وجود داشت که جنرال موتورز به جای موتور V8 از موتور کم‌مصرف‌تری مثل V6 استفاده کند و یا از موتور V8 با حجم جابجایی کمتر از 6.2 لیتر بهره ببرد اما تا اینجا مشخص شده که موتور C6 و C7 مشابه می‌باشند. اما تفاوت‌هایی هم بین این دو موتور وجود دارد، C7 از تزیق مستقیم استفاده می‌کند و با استفاده از سیستم فعال مدیریت مصرف سوخت، بازدهی آن افزایش یافته است.

بنابر ادعای سازنده، C7 نسبت به C6 با مصرف هر گالن سوخت، 26 مایل بیشتر طی می‌کند و هنگام روشن شدن نیز آلودگی آن 25 درصد کمتر است.

بنابراین این طور که پیداست، جنرال موتورز در طراحی شورلت C7 کوروت چیزی بیش از چند فن مهندسی از خودروی قدرتمند قدیمی‌اش یعنی کوروت ریسینگ C6R قرض گرفته است.

شورلت C7 کوروت برای مسابقات American Le Mans Series (یا به اختصار ALMS) و برای رقابت با خودروهای کلاس GT در نظر گرفته شده است.

زمان عرضه‌ی این خودرو، نیمه‌ی دوم سال 2013 ذکر شده است.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده